Vůně domova je tou nejkrásnější vůní, která je zároveň neopakovatelná

Z vlastní zkušenosti to známe, dříve než se rozhlédnete při vstupu do místnosti zaznamenáte její typickou vůni. Čich je jedním z nejméně citlivých lidských smyslů. Zatím o něm mnoho nevíme, je nejtajemnějším ze smyslů. Molekuly vůně rozptýlené v okolí zachytí nos při vdechování, jsou odváděny vzhůru k čichovému orgánu.

Tam se rozkmitají čichová čidla, která identifikují vůně. Tyto informace jsou přeneseny do mozku. Schopnost vnímat různé pachy a reagovat na ně není zanedbatelná. Vědci studují vliv feromonů, pachových látek vylučovaných všemi živočichy včetně člověka, které ovlivňují fyziologické funkce i sexuální a sociální chování. Čich je přímo spjat s citovou a emotivní oblastí. Vůně stimulují produkci endorfinů a neurotransmiterů v mozku.

Chceme žít příjemném prostředí a k tomu patří i vůně, které vnímáme kolem sebe.  Pokud zvolíme vhodnou vůni ovlivníme celé prostředí, můžeme zvýšit pracovní energii a nebo naopak vytvořit intimitu. Co tvoří například  vánoční atmosféru? Když se na toto zeptáte, mnoho lidí odpoví, že purpura, vanilka,františek. Bez těchto vjemů bychom byli ochuzeni o mnoho zážitků.

Snad každý zná vonné tyčinky či jehlany

Vonné tyčinky jsou v převážně vyráběny ručně z čistě přírodních surovin jako např. dřevo či kůra exotických stromů. Výroba je starodávné posvátné umění. Vonné tyčinky stavíme do různých dekorativních stojánků v kterých je necháme doutnat. Dnešní trh nabízí velké množství různých vůní. Můžete zapálit vonnou tyčinku s klasickou vůní santálového dřeva či opia, ovocné vůně jako je banán či jahoda a nebo vůně konopí. Můžete si vybrat vůni i podle znamení zvěrokruhu.

Další možností, jak provonět příjemně prostředí jsou aromaoleje určené pro použití do aromalamp či do pot pouri a nebo jen k obyčejnému provonění místností či aut. Nejen, že těmito metodami provoníme prostor, ale vkládáme do místnosti i dekorační předměty. Výběr aromalamp je široký a každý si vybere design, dle svého vkusu.

Esenciální oleje – specifické, zajímavé i fascinující

Jsou to 100% přírodní oleje, které můžeme používat  do koupele (Vaše koupelna pak bude dlouho příjemně provoněna),na kapesníčky, které nosíme stále u sebe a v případě potřeby je ihned použijeme (představte si to osvěžení v plném supermarketu), i do aromalamp nebo do rozprašovačů, zvláště v letních  dnech je tato metoda vhodná. U těchto olejů je třeba pečlivě vybírat a zacházet s nimi opatrně, dle návodu, ale odměna je velká.Nejen psychická pohoda, mnoho z těchto olejů má antiseptické účinky či působí jako repelenty, takže naše okolí i pročišťují.

Aromaterapie se neohlíží na roční období, využijete ji stále. Po náročném a ještě horkém dni při koupeli, k odbourání stresu inhalaci z aromalampy, k večernímu posezení na terase zapalte vonnou tyčinku s vůní, která má repelentní účinek. Do místností, kde očekáváte mnoho lidí a těžký vzduch vezměte kapesníček s olejem pro osvěžení či pro zlepšení dýchání. V létě si do auta vyberete osvěžující vůni, v zimním období spíše energizující či antidepresivní.

V tomto článku nemůžeme vyjmenovat účinky všech vůní na lidský organismus, a tak se pusťte sami do objevování tohoto tajemství a budete příjemně překvapeni, co naleznete.

Umíte správně třídit odpad? Odhalujeme nejčastější chyby

Pokud se snažíte, aby se vaše domácnost chovala maximálně ekologicky, určitě vás třídění odpadu provází stejně věrně jako šálek dobré kávy. Někdy však nevědomky při tomto procesu můžete udělat nepříjemné chyby, které mohou (v tom nejhorším případě) i znehodnotit celou várku tříděného odpadu. Stačí třeba malá taška mastných papírů na pečení…

Do modrého kontejneru paří jen papír…

Je to tak, ovšem najdete tu jistá specifika. V některých oblastech sem můžete přihodit i nápojové kartóny (ideálně vypláchnuté a vysušené). Řiďte se vždy popisky na kontejnerech, univerzální pravidlo v tomto směru neexistuje. Pří třídění odpadu však nikdy do papíru nedávejte plata od vajec či roličky od toaletního papíru. Ty už obsahují příliš krátká papírová vlákna, nevhodná pro další zpracování. Pozor i na papíry znečištěné – posmrkané kapesníky, mastné papíry či krabice od pizzy. Potíže budou dělat i nepoužité dětské plenky, obsahující plast. Naopak obálky s plastovým okénkem nevadí.

Plast ve žlutém kontejneru nemusí být dokonale čistý

Jde o jeden z častých omylů. Kelímky od jogurtů stačí vyškrábat, lahve od drogerie jen lehce vypláchnout. Pozor však dejte na oleje. Láhev od něj nebo dokonce s jeho zbytky do plastu nepatří. Bylo by třeba ji předtím vypláchnout saponátem, což však neprospívá pro změnu vodovodnímu řadu. Naopak k plastu můžete přihodit i čistý polystyren (vyjma stavebního).

Do kontejnerů na sklo nepatří zrcadla ani keramika

Rozlišit skleněný obal nebude dělat většině z nás obtíže. Obvykle se zvlášť třídí sklo bílé a jakkoliv jinak zbarvené. Ovšem keramika, porcelán či třeba zrcadla nebo skla automobilů sem nepatří. Během zpracování dokáží udělat nepěknou paseku a celý proces jen zbytečně zkomplikují. Naopak se nemusíte zdržovat s odstraňováním papírových etiket nebo pečlivým vymýváním sklenic. To vše moderní přistroje hravě zvládnou. Pokračování článku

Montované haly – jaké jsou jejich největší výhody?

Hledáte ideální zázemí pro uskladnění své zemědělské techniky nebo skladových zásob? Potřebujete takové řešení hned, a pokud možno jen s minimálními vynaloženými náklady? Pak pro vís máme perfektní tip.

V dnešní době představuje montovaná hala ničím nenahraditelné spojení kvality, odolnosti a nízké ceny. Dokáže vyhovět všem požadavkům na flexibilitu, ale nezapomíná ani na dlouhodobou užitnost.

Proč byste měli chtít právě montovanou halu?

Široká nabídka montovaných hal na našem trhu vám umožní vybrat si tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Pestrá paleta možných řešení je však jen jednou z jejich mnoha výhod. Mezi ty další bezpochyby patří:

  • Rychlá montáž. Malé montované haly vám mohou začít sloužit už během několika dnů. Vše bude hotové ještě dřív, než byste u klasických kamenných staveb vůbec začali shánět potřebná povolení.
  • Větší konstrukce pak bývají hotové už za několik týdnů. Ale stále jde o mnohem rychlejší způsob než u většiny podobných staveb.
  • Nižší cena – další výhoda. Stavba montované haly váš rozpočet nadměrně nezatíží.
  • Vysoká kvalita – montované haly jsou vyrobeny z hotových dílců, jež jsou jednoduše sestaveny až na místě. Právě díky tomuto řešení je nabízená kvalita konstrukce na té nejvyšší možné úrovni.
  • Lze je demontovat. Pokud je to třeba, není těžké je rozebrat a dopravit na jiné místo, kde mohou sloužit stejně dobře jako předtím.
  • Nízké náklady na údržbu – o tento typ staveb se téměř nemusíte starat
  • Montované konstrukce jsou z hlediska přizpůsobivosti velmi flexibilní. Lze je proto přizpůsobit jakémukoli typu podnikání – včetně toho vašeho. Montovanou halu je též možné snadno rozšířit či propojit se stávajícími budovami. A nechybí ani další doplňky – například zateplení.

Nové a přitom léty prověřené

Na našem trhu se montované haly zabydlují stále víc, a přitom zdaleka nejsou novinkou. Například firma POLAK CZ s.r.o. se jejich výrobou zabývá už od roku 1999. Poradí si s montovanými halami na klíč, upravenými přesně podle vašich požadavků a nabídne i další šikovné doplňky, například zateplení hal PUR pnou nebo osvětlení či opláštění, odolné proti požáru. Prohlédněte si všechny dostupné možnosti na www.haly-polak.cz/cs/plachtove-haly-265.html.

Díky svému autu si můžete půjčit rychle a bez registru

Každý, kdo už někdy potřeboval půjčku, se jistě setkal s fenoménem zástavy. Poskytovatel vám jednoduše půjčí víc, pokud mu jako záruku zastavíte svou nemovitost, i kdyby to byla jen chatka na Šumavě.

Ale věděli jste, že ní třeba dávat všanc hned střechu nad hlavou? Půjčky od Zastavuz.cz si vystačí s jakýmkoliv dopravním prostředkem, který vám parkuje v garáži. A obejdete se i bez ručitele, registru nebo ověřování schopnosti splácet. A jak to celé funguje?

Půjčku za auto … nebo třeba loď!

Máte doma motorku, osobní automobil, dodávku či jachtu, která vám říká pane? A uvažujete o tom, že je prodáte, protože nutně potřebujete peníze na opravu střechy? Prodej v co nejkratším čase s sebou však přináší silný tlak na cenu, takže často nedostanete ani polovinu toho, co za normálních okolností.

Na Zastavuz.cz vám však nabídnou půjčku až do výše 80% hodnoty vozidla a pokud ji řádně splatíte, o svůj dopravní prostředek rozhodně nepřijdete.

Dál jezdíte ve svém

A nejlepší zprávou na tom všem je, že vozidlo nemusíte odstavovat do depozitu společnosti (pokud nechcete) a hledat náhradní řešení. Jednoduše ho dál používáte tak, jak jste byli zvyklí.

Věděli jste, že: půjčky na Zastavuz.cz vycházejí vstříc i podnikatelům? Firemní vozidla se tak mohou okamžitě stát klíčem k rychlé a výhodné půjčce.

A co k tomu potřebujete? Vlastně skoro nic. Stačí si na stránkách nezávazně objednat mobilního technika. Ten přijede po celé ČR, provede diagnostiku vozu a určí, jaká částka by byla za daný automobil poskytnuta. K samotné prohlídce si nachystejte malý a velký technický průkaz, občanský průkaz, kupní smlouvu, servisní knížku, potvrzení o připojištění a ještě jeden doklad s vaším jménem pro potvrzení totožnosti. Návštěva technika vás k ničemu nezavazuje. Sami si určítě, jestli možnost půjčky využijete či ne.

Peníze už do 30 minut

Jakmile se dohodnete na podmínkách a podepíšete smlouvu, bude samotné vyplacení peněz velmi rychlou záležitostí – na účtu vám mohou přistát už za 30 minut! Více informací najdete přímo na internetových stránkách Zastavuz.cz.