Rolety a žaluzie

Jaký je význam rolet a žaluzií v našem interiéru?

rolety a žaluzie

foto/Zdroj: http://www.byvatmoderne.cz/

Zatímco v minulosti to byly hlavně klasické závěsy, v dnešní době to jsou především rolety a žaluzie, které se pomalu ale jistě dostávají do našich interiérů. Pokud mi vy přemýšlíte tímto směrem, budou se vám hodit informace o tom, proč je vlastně pořídit. Pojďme se podívat na několik důvodů.

Zamezte průniku přímého světla

První a doslova ideální volbou je to, že zamezíte průniku světla do vašeho interiéru. Nejenom, že vás tak nebude oslňovat, ale zároveň samozřejmě nebudou sluneční paprsky daný interiér výrazně ohřívat. I proto jsou žaluzie ideální stínící prvek hlavně v letním období. Pomohou ale i v noci, pokud chcete zamezit průniku světla třeba z pouličního osvětlení, které vás ruší při vašem spánku.

Dostatek soukromí

Druhým důvodem, proč jít tímto směrem, je samozřejmě vaše soukromí. Pokud nechcete, aby do vašeho interiéru mířily zraky vašich sousedů, není nic jednoduššího, než jim na okně vytvořit překážku. V tom pomohou nejenom žaluzie, ale stejně tak i rolety do domácnosti. Tato možnost ale není spojena nutně jenom s praktičností, ale i s tím, že můžete volit širokou škálu možností, od materiálového, přes barevné zpracování, až po možnost umístění na konkrétní okno. Mezi hity dnes patří:

  • bambusové rolety
  • Látkové rolety v moderním designu
  • Rolety na střešní okna
Zajímavý článek:  Jak vybírat venkovní rolety + výčet výhod a nedostatků

Skvělý designový prvek

Tím třetím důvodem, proč si dané řešení do vašeho bytu nebo domu pořídit je spojeno s tím, že se jedná o zajímavý designový prvek. Zapomeňte tak na klasické záclony a pořiďte si něco nového a samozřejmě také moderního. Navíc vás nadchne nejenom vzhled, ale samozřejmě i jednoduché použití, popřípadě naprosto minimální údržba. Pokud tedy uvažujete třeba o výměně oken, jsou tyto varianty možností, o které byste měli začít uvažovat co možná nejdříve. Rozhodně totiž zaujmou nejenom vás, ale i každou vaši návštěvu, která k vám zavítá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *