Na výběr bazénu máte nejvyšší čas

Na výběr bazénu máte nejvyšší čas

Na výběr bazénu máte nejvyšší čas

White77 / Pixabay

Zhruba deset let zpátky jsme mohli zahradu s vlastním bazénem vidět pouze v amerických seriálech nebo romantických zahraničních filmech. Tento nadstandardní zahradní prvek si totiž nemohl dovolit jen tak někdo. Prvotní investice byla totiž značně vysoká a obětovat ji mohlo pouze horních „deset tisíc“. V dnešní době jsou však již ceny bazénů nesrovnatelně nižší, než tomu bylo kdy dříve a pro jejich umístění stačí šikovné firmě pár hodin. Z tohoto důvodu můžeme s nadsázkou tvrdit, že kdo nemá bazén na zahradě, ten jakoby snad ani nebyl. Pokud o jeho pořízení i vy vážně uvažujete, právě nyní je ideální doba probrat své plány ze všech stran a následně se pustit do jejich realizace.

Zima je ideální dobou na výběr bazénu

Abyste se neochudili ani o jeden jediný koupací den, na výběr bazénu máte právě nyní nejvyšší čas. Proto popadněte metr a vyrazte na zahrádku. V první řadě minimalizujte škody, které napáchala paní zima, poté zahradu důkladně přeměřte a vyčleňte novému bazénu své místo. Proberte se zbytkem rodiny rozměry bazénu i možnost případného zastřešení. Rozmyslete se, zda bude vaši zahradu zdobit nadzemní bazén nebo bazén zapuštěný do země. V druhém případě se bude jednat o poněkud nákladnější a zdlouhavější variantu, která s sebou ovšem nese také řadu specifik.

Zajímavý článek:  Kancelářský nábytek dneska již pořídíte i na internetu

Vhodně zvoleným zastřešením prodloužíte koupací sezónu

Koupání v zahradním bazénu závisí na venkovní teplotě nebo přítomnosti kvalitního zastřešení. Pokud se pro zastřešení rozhodnete, pak svého rozhodnutí nebudete litovat. Díky tomuto oblíbenému prvku si totiž můžete koupací sezónu prodloužit o několik dlouhých měsíců. Údržba zastřešení není nikterak náročná ani nákladná. Výhody proto směle převyšují nedostatky, z nichž můžeme jmenovat například vyšší pořizovací cenu.

Široká škála příslušenství

Aby byla voda v bazénu stále čistá a zdravotně nezávadná, bude potřeba dokoupit krycí plachty a výkonnou filtraci. Zde se bavíme výlučně o nadzemních bazénech, které nejsou kryté zastřešením. U zastřešených venkovních bazénů není nákup krycích plach nutný. Pro vaši bezpečnost a komfort celé rodiny se vyplatí k bazénu dokoupit také schůdky s protiskluzovou vrstvou, které zpravidla pořídíte za několik stokorun.

Kde nový bazén vybírat?

Pouze u známých a ověřených prodejců. Jedním z nich je i společnost Marimex, jež patří mezi přední české prodejce venkovních bazénů, trampolín, vířivek, infrasaun, venkovních hraček a dalšího outdoorového příslušenství. V sortimentu společnosti Marimex naleznete nespočet různých druhů a typů bazénů v různých cenových relacích. Ty nejlevnější bazény můžete například zakoupit již za několik stokorun – a to rozhodně není částka, která by zruinovala váš rodinný rozpočet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *