Jalovec prostřední: Ideální typ pro tvarování

Hledáte ideálního adepta z řad okrasných stromů na tvarování? V tom případě rozhodně nesáhnete vedle, když si vyberete jalovec prostřední. Jak vypadá a jaké jsou jeho nároky?

Vzhled a zajímavosti jalovce prostředního

Ve své podstatě nelze jalovce prostředního označit za druh v botanickém slova smyslu. Jedná se totiž spíše o křížence jalovce čínského a jalovce chvojky.

Jedná z odrůd nese označení Pfitzeriana Aurea. Ta dorůstá výšky 1,5 až 3 metry a její větve jsou široce rozložité. Může se tak jednoduše stát, že na šířku bude mít tato dřevina více než na výšku. Zajímavé jsou u této odrůdy především listy. Nejprve totiž raší žlutě, později během letního období mění barvu na zelenou a v zimě svým odstínem připomínají limetky. Jalovec prostřední se dále může pyšnit voňavým dřevem svých větviček.

Poměrně nenáročná dřevina

Nejdůležitější je pro tuto dřevinu dostatečný přísun světla. Výhodou je jeho odolnost vůči mrazům, silnému slunci i znečištění. Rovněž není nijak náročný na substrát, nejvíce mu vyhovují lehké a propustné vápenaté půdy.

Nejlépe bude v zahradě vypadat na sluncem zalitých místech. Můžete jej umístit jako solitéru nebo jako součást skupiny rostlin. Pěkně bude vypadat i jako součást zajímavých skalek a vřesovišť. V horkých dnech se můžete těšit na uvolňování příjemných vonných silic.

Zajímavý článek:  Zahradní krb a gril - Přednosti, které vás uchvátí!

Více informací najdete na www.okrasne-stromy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *