Bathroom Ceramic Tub Washroom  - tianya1223 / Pixabay

5 tipů, na koupelnové doplňky, na které byste neměli zapomenout

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v našem domě, kde trávíme velkou část našeho času. Aby ale byla opravdu funkční, je ji nutné opatřit i doplňky, bez kterých se většina z nás neobejde. Na co byste při vybavování koupelny neměli zapomenout?

1.     Ručník a osušky jsou základ

Úplným základem v každé koupelně jsou nepochybně ručníky a osušky, u kterých většinou platí, že jich nikdy není dost. Při jejich výběru byste však neměli dát na kvantitu, ale hlavně na kvalitu. Zaměřte se tedy na použité materiály, mezi které by se měla řadit hlavně bavlna. Stejně postupujte například při výběru žínky. Nekvalitní materiál by vám totiž mohl způsobit i zdravotní problémy v podobě ekzému či alergické reakce.

2.     Soukromí je důležité

Ne každý si může dovolit mít ve svém domě více koupelen, což může někdy vést ke snížení vašeho soukromí. Nemá ale smysl zoufat, i tento problém má své řešení. Pomoci vám mohou sprchové závěsy, díky kterým se budete moci nerušeně sprchovat i ve chvíli, když s vámi bude někdo sdílet koupelnu.

Zajímavý článek:  Vodovodní baterie do koupelny

3.     Nezapomeňte na bezpečnost

Koupelna je i místem, kde se stane nejvíce úrazů. Stačí, když uklouznete na mokré podlaze, a je vymalováno. Předcházet tomu můžete umístěním koupelnové předložky hned na několika místech v koupelně. Předložky absorbují vlhkost a zároveň disponují i protiskluzovou podložkou, která zabrání případnému uklouznutí.

4.     Dopřejte si trochu luxusu

Po dlouhém dni v práci si každý zaslouží trochu odpočinku v podobě teplé koupele. Ženy si navíc mohou dopřát i svůj kosmetický rituál nebo si dát sklenku svého oblíbeného vína. Celou atmosféru dokonale vyplní župany, které vás zahřejí a dodají vám pocit luxusu.

5.     Vsaďte na eleganci

Koupelna by měla být nejen funkční, ale i pěkná na pohled. Nemusíte tedy kupovat pouze mdlé doplňky, které nikdy neviděly zásah designéra. Na trhu můžete najít spoustu produktů, které jsou jak praktické, tak i elegantní.

Interior Design Bathroom Home House  - GetLostMIke / Pixabay
GetLostMIke / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *