Laminátové podlahy

Laminátové podlahy se rychle pokládají a snadno udržují

Laminátové podlahy

AWFG_Berlin / Pixabay

Chystáte si pořídit novou podlahu do bytu nebo domu? Možná váháte, jaký druh si zvolit, aby vám co nejvíce vyhovoval nejen svými vlastnostmi, ale také příznivou cenou.

Vhodná podlahová krytina

Na našem trhu se v současnosti vyskytuje několik druhů podlahových krytin. Tradičním materiálem pro podlahy do bytu a domu je dřevo. Vyniká svou přírodní vůní, užitnými vlastnostmi a opravdovostí materiálu. Cenově se však dřevo řadí do středních až vysokých tříd. Imitaci dřeva nabízí laminátové plovoucí podlahy. Mají odolnost vyšší než dřevěné a pořizovací cena je nižší. Stejně tak PVC podlahové krytiny jsou levnějšími variantami podlah. Dlouhodobý pěkný vzhled zajistíte správnou údržbou a poslouží minimálně 15 let.

Další výhody laminátových podlah

Mezi laminátovými podlahami objevíte velký výběr vzorů, takže nebudete mít určitě problém najít nejlepší design do vašeho interiéru. Plovoucím způsobem se provádí rychlá pokládka na pevný, rovný a suchý podklad. V případě poškození se dá poškozená lamela vyměnit, dokonce můžete podlahu kdykoliv rozebrat. Laminátové podlahy se hodí na podlahové vytápění, jsou vysoce odolné proti oděru a vzniku skvrn. Údržba vám nebude dělat žádné vrásky na čele, protože stačí zametat nebo vysávat. Občas můžete podlahu setřít vlhkým hadrem. Povrchy se opatřují ochrannou vrstvou a nevyžaduje se používání vosků a leštidel.

Zajímavý článek:  Perské koberce jsou uměleckým dílem pod vašima nohama

Laminátové podlahy si vyberete pro různé interiéry. Zohlednit můžete určitou značku, typ, cenový rozsah. Výběr zaměřte podle předpokládaného zatížení, protože se v odolnosti člení do několika tříd – pro obytné nebo komerční prostory. Běžnému zatížení vyhovují tzv. melaminové podlahy.

Uvažujete o nové podlaze a budete se muset pohlédnout po šikovném podlaháři? Portál www.NejlepšíPoptávka.cz nabízí výborné a osvědčené podlaháře, není problém se zde konkrétně domluvit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *