Máte v Praze dům nebo firmu a bojíte se graffiti?

Graffiti je zejména ve velkých městech bohužel stále rozšířeným problémem. V každé době se najde někdo, kdo si myslí, že sprejování po cizím majetku je úctyhodným projevem pro okruh kamarádů. Bohužel se ve většině případů nejedná o žádné krásné obrazy, ale o souhrn písmen a znaků. Máte také strach, že se na vašem domě, firmě nebo jiném majetku objeví graffiti a vy si nebudete umět poradit s jeho odstraněním?

Odstranění graffiti je velmi složitým úkolem

Odstranění graffiti Praha je velmi vyhledávanou službou. Velké množství poškozených osob se snaží o odstranění těchto sprejerských výtvorů vlastními silami, jenže výsledky nejsou dobré. Barva ze sprejů se dostane až do samotné struktury podkladu. Když se budete snažit o odstranění běžnými saponáty, tak s největší pravděpodobností zůstanou na podkladu vidět obrysy graffiti. Pokud koupíte agresivní chemické čistidlo, může dojít i k poškození podkladu. Každý materiál také potřebuje odlišnou technologii vyčištění. Ideální variantou je tedy kontaktovat profesionály v této oblasti.
stavmag.cz_graffiti_cz_01

Zajímavý článek:  Graffiti: jak vyzrát na noční můru majitelů domů?

Profesionálové zajistí skvělý výsledek

Rozhodně tedy lze říci, že čištění od graffitů na jakémkoliv materiálu je složitou a odbornou prací, kterou byste měli raději přenechat profesionálům. I na našem trhu se v této oblasti dají najít specializované společnosti, které se postarají o čištění s dokonalým výsledkem, kdy nedojde k poškození podkladu, ale malby zmizí do posledního kousku. Takovým specialistou je například společnost ARS Axiom Real. Jak probíhá odstranění graffiti profesionální technikou této společnosti, se můžete dozvědět v tomto článku.

Velmi důležitá je i prevence

V oblasti ochrany proti graffiti se vyplatí také investovat do prevence. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdy se graffiti na vašem majetku objeví. Existují speciální antigraffiti nátěry. Jakou mají funkci? Antigraffiti nátěr má hydrofobní vlastnosti. To znamená, že na povrchu každého materiálu vytvoří neviditelnou a hlavně neprostupnou vrstvu, na které neulpívá špína ani nečistoty. Spreje se nedostanou do struktury materiálu a s následným odstraněním graffiti si již dokážete poradit sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *