Vyberte si v prodejní galerii obraz, co zkrášlí váš domov

na-web-do-kolotočeZajímáte se o umění, ale nemáte čas chodit na výstavy či do galerií? To vůbec nevadí, žijeme v době technologií, a tak je možné umění zhlédnout i online. A to se vší parádou a hudebním doprovodem, takže zážitek bude skutečný.

Skvělou prodejní galerii svých obrazů má na internetu Jindřich Lípa. Najdete ji na adrese www.artlipa.cz a už při jejím otevření na vás dýchne umělecká atmosféra. Moderní obrazy si pak prohlížíte přímo vstupem do jednotlivých místností a pohybem šipkami.

Celkem je na hlavní stránce šest různých dveří, do kterých je možné vstoupit. Za každými z nich se skrývá místnost, v níž visí obraz. Pohybem šipkami se tento obraz mění. Díky tomu si dokážete dobře představit, jak vypadá konkrétní dílo v interiéru.

V místnostech se dají zhlédnout svislé, vodorovné obrazy, naivní surrealismus, fotoobrazy a velkoplošné koláže, které jsou bohužel neprodejné.

Obrazy do moderního interiéru

Jindřich Lípa se zaměřuje na abstraktní velkoformátové obrazy do moderních interiérů. Podle slov Prof. PhDr. Miroslava Klivara do svých maleb často přináší svůj fantastický zářící svět, který je schopný žít ve vztazích k obřadům nadpřirozena. Inspiruje se vědomím i podvědomím a vznikají tak nádherné abstraktní moderní obrazy, které obsahují prvky prožitků pokřivených současnou civilizací.

Zajímavý článek:  Vybíráme obraz do obývacího pokoje. Co by měl splňovat?

Mnohé obrazy představují různé emoce (zlobu, odvahu, trápení), v jiných se zračí právě vliv moderní doby – příkladem za všechny je obraz Hlavolam doby, který najdete ve třetích dveřích galerie obrazů.

Lípa má za sebou několik desítek let zkušeností. Kromě velkoformátových obrazů se zaměřuje na kresbu krajin a portrétů, počítačovou tvorbu, fotografie, návrhy obalů knih, plakátů, katalogů, vizitek, umělecké zpracování kovů a také kreslený humor. Je držitelem Evropské ceny a Medaile Franze Kafky. K jeho nejoblíbenějším dílům však bezpochyby patří moderní umění, které můžete zhlédnout v prodejní galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *