Mobilní pískování: Jedna z nejefektivnějších metod opracování povrchů

Opracování umělých či přírodních povrchů je dynamický obor, ve kterém hrají klíčovou roli inovativní technologie. K těm nejúčinnějším momentálně patří tryskání pískem neboli pískování. Jak je již patrné z názvu, princip spočívá v tryskání abraziva (směs písku a vody) na nečistoty a nežádoucí prvky na daném povrchu. Praktické využití je velmi pestré – od čištění fasády až po opracování kovových konstrukcí či sanaci betonu.

Klíčové výhody pískování

Pískování je jednou z mála metod, které se využívají v rámci jakéhokoliv čištění, a to bez ohledu na typ povrchu. Jde o natolik účinnou a přitom efektivní metodu, že ji schválil i památkový úřad. K zásadním výhodám patří mobilita – v případě německých strojů TORBO není zapotřebí připojení k externím médiím (elektřina a voda), takže lze pracovat i na místech, kde by to s jinými stroji či technologiemi nebylo možné.

 

Přístroje TORBO navíc umožňují elektronické nastavení poměru vody a písku, čímž lze dosáhnout výrazného snížení prašnosti. Oproti klasickému tryskání až o 95 %. Proto se přístroje TORBO používají i v lokalitách, kde by víření prachu působilo komplikace.

Zajímavý článek:  Víte, jak a proč nechat ekologicky zlikvidovat azbest?

Mobilní pískování se nejčastěji využívá ve venkovním prostředí, ale samozřejmě ho lze požít také v interiéru (rekonstrukce podlah, odstranění starého nátěru atd.).

Jak fungují systémy TORBO?

Pískování pomocí strojů TORBO probíhá tak, že směs vody a písku proudí přímo na danou plochu a vysokou kinetickou energií opracovává povrchu. Rychlost abraziva je cca 300 m/s a standardní poměr 80:20 lze dle potřeby změnit až na 10:90 (písek: voda).

Pokud vás metoda zaujala a rádi byste se o ní dozvěděli více, podívejte se na fotogalerii realizovaných zakázek na www.tryskani-piskovani-ars.cz. Web provozuje společnost AXIOM REAL, která patří k předním odborníkům na komplexní čištění a ochranu povrchů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *