Motorové pily a jak se v nich vyznat

Majitelé rodinných domků, velkých zahrad a ovocných sadů by rozhodně měli po ruce nějakou mít – motorová pila dokáže z otravného a úmorného pořezu dřeva udělat rychlou a snadnou záležitost. Určitě vás tedy bude zajímat, jak si mezi nabízenými modely vybrat ten správný.

Není pila jako pila

Možná budete překvapeni, že v obchodech najdete několik různých variant tohoto užitečného nástroje. Nejčastěji jde o motorové pily určené pro běžné spotřebitele, dále pak pily profesionální a nástroje určené pro arboristy. Liší se nejenom cenou, ale také doporučeným použitím. Nemá tedy cenu připlácet si za něco, co nevyužijete. A jaké je základní členění?

  • Spotřebitelské pily jsou nejrozšířenějším typem zboží. Jsou vhodné pro běžné řezačské práce v zahradách i kolem celého domu při spíše rekreační frekvenci.
  • Motorové pily pro arboristy jsou speciálně navržené tak, aby maximálně efektivně zpracovávaly větve stromu, a to v jakékoli poloze.
  • Profesionální pily pak vynikají svým designem a lehkostí, což zaručuje komfortní práci i v těch nejtěžších podmínkách. Jsou ideální pro dlouhodobý provoz.

Tři základní otázky při výběru té správné pily

Pokuste se zúžit svůj výběr ještě více a odpovězte si na následující otázky. Pokud to neuděláte vy, nejspíš se vás na totéž bude ptát obsluha v hobbymarketu.

  • Budu pilu používat každý víkend nebo spíše svátečně? Pravidelné používání si žádá lepší a výkonnější model, to je bez debat.
  • Je to moje první motorová pila? Pokud ano, volte spíše výrobky s menším výkonem, které dokážete bez problémů zvládnout.
  • Kolik peněz jsem ochoten vynaložit? Nesnažte se cílit na nejlevnější produkty v dané kategorii. Velmi brzy se vám „odmění“ vysokou poruchovostí a úbytkem výkonu.
Zajímavý článek:  Měřidla pro domácí dílnu

Nezapomeňte, že motorová pila je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Jakákoli chyba nebo šlendrián při výrobě vás tak může stát opravdu hodně. Škody na majetku či zdraví nebývají malé. Proto při svém výběru vždy dávejte největší důraz na kvalitu a precizní zpracování. Ke špičkám na našem trhu patří motorové pily Husqvarna, které můžete výhodně zakoupit i s odborným poradenstvím v e-shopu Krapacek.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *