Můj dům – můj hrad. Ale jak ho správně vybrat?

Stavba rodinného nebo komerčního domu je pro většinu z nás životní investicí. A to nejen po finanční stránce, ale i té srdeční. Nízkoenergetické domy a montované chaty se dnes staví na klíč, jenže abyste na vaši investici vzpomínali se zaslouženou pýchou a nikoliv s nebezpečně vysokým tepem, vyplatí se následovat prověřené rady. A ty nejdůležitější z nich vám teď pro rychlý přehled přinášíme:

1) Vyberte si stavební firmu s dlouholetou tradicí

Stavba domu není střih šatů podle zavedeného vzoru. Ačkoliv si dneska nízkoenergetické domky na klíč či montované chaty vyberete pohodlně z katalogu a stavební firma se dušuje lehkostí realizace, skutečnost stavebních prací vypadá jinak. Záleží totiž na mnoha faktorech, jako je třeba podloží pro stavbu, vlhkost půdy, typ stavebního materiálu a mnoha dalších podmínkách. A zda vámi vybraný model domu či továrny bude vyhovovat i vybrané lokalitě pro stavbu odhalí až oko opravdového profesionála. A profesionály nedělá placená reklama, ale opravdové zkušenosti. Při výběru stavební firmy se proto radši vyhněte začínajícím společnostem často šitých horkou jehlou. Neriskujte a dejte bez výčitek přednost firmám, které místo oslnivých billboardů mají rozsáhlé portfolio opravdu realizovaných staveb. Každá stavba je totiž kvůli rozdílným podmínkám i v něčem specifická, zkrátka pokaždé v něčem jiná. A proto se každou realizací stává firma zkušenější a spolehlivější. A tím i levnější, protože škody napáchané špatným odhadem stavebních podmínek, nekvalitní realizací a poté následnou opravou jsou velmi drahou záležitostí nejen pro vaši peněženku, ale i pro vaše duševní zdraví.

2) Vyberte si firmu, která už za své výsledky obdržela certifikáty kvality

Stavba i monumentální továrny je choulostivou záležitostí. A proto si pro realizaci vyberte stavební firmu, která má už leccos za sebou a hlavně s hrdým oceněním. Certifikáty se nezískávají snadno a pro jejich udělení musí stavební firma splňovat ta nejpřísnější kritéria. Zda stavební společnost certifikát kvality získala, zjistíte poměrně snadno – jistě se s tak významným oceněním bude chlubit na svých webových stránkách. Montované domky či chaty na klíč znějí totiž lákavě jednoduše. Ale prvním klíčem je ověření kvality.

a

3) Vyberte si stavební firmu, která má služby pod jednou střechou

Co všechno stavba nemovitosti obnáší, by vydalo na tlustou knihu. Své o tom ví, architekti, stavaři, projektový manažeři a další vytrvalí běžci po úředním maratonu, kteří si předávají štafetu stavebních povolení, schválení a dalších administrativních listin. A žádný z úkonů se pro úspěch realizace nemůže vynechat. Pokud je stavební firma opravdu zkušená, nenechá vás v tomto zápase samotné, ale naopak se vám bude snažit pomoci uběhnout byrokratický maraton v co nejrychlejším čase. Zjistěte si dopředu, zda stavební společnost nabízí krom stavby i přidružené služby jako například zpracování projektové dokumentace, zpracování žádosti, o stavební dotace, stavební dozor, doporučení na dobrého finančního poradce, zahradního nebo interiérového architekta a další praktické služby. Mít všechno po ruce a obstarat veškeré náležitosti rychle a bez zbytečného zmatku je výhoda k nezaplacení. Šetříte nejen sebe, ale hlavně drahocenný čas. A čas jsou peníze.

Zajímavý článek:  Čerpejte i vy vodu z vlastního zdroje bez starostí. Pořiďte si domácí vodárnu!

4) Vyberte si firmu, která je stabilně v pohybu

Krásné domy, přepychové penzióny, nízkoenergetické domy na klíč, montované chaty či multifunkční výrobní haly můžete najít v portfoliu mnoha stavebních firem. Stabilita společnosti ale nevisí na pár exemplářích, ale na soustavné činnosti. Stejně jako v životě se dopředu dostanete jedině pohybem, i firmu posouvá k úspěchu jedině činnost. Pokud u stavební firmy je už dlouho ticho po pěšině, mějte se radši na pozoru. Úspěšné stavební společnosti se ale pílí netají a na svých stránkách poskytují informace i o právě probíhajících projektech, účasti na významných tendrech nebo nedokončených stavbách. Možná je jejich architektonické dítě ještě v plenkách, ale dobré řemeslo se pozná už od samého začátku, a pokud vám stavební firma hrdě ukazuje i první krůčky stavby, můžete jí věřit, že neodbyde ani finální realizaci.

Nástrah při stavbách existuje mnoho a riziko je u takto velké finanční investice obrovské. Staré pravdivé přísloví “dvakrát měř a jednou řež” platí proto u výběru stavební firmy víc než obvykle. Než kývnete na svazek se stavební společností, důkladně si jí prověřte. Ptejte se předchozích klientů na zkušenosti, zkontrolujte, zda firma získala certifikáty kvality, ověřte si historii firmy i její současnou aktivitu.

Abychom ale jen nestrašili, připojíme i náš typ na prověřenou profesionální firmu HK-Dřestav, která se proslavila nejen realizací mnoha rodinných domů, ale úspěšně se podílela i na stavbách penzionů, jízdáren a výrobních hal. Ať už chcete nízkoenergetické domy na klíč, montované chaty či montované domky na klíč, s mistry ve firmě HK-Dřestav, netnete vedle. Dlouholetá tradice, moderní technologie, profesionální služby a vysoká kvalita přinesla firmě HK-Dřestav ocenění “Certifikát o vysoké důvěryhodnosti a finanční stabilitě společnosti” a mnoho spokojených klientů jsou nejlepší garancí spolehlivosti. Velké portfolio staveb, typů materiálů, právě probíhajících projektů a další cenné informace naleznete na jejich webu www.drestav.cz, kde se můžete inspirovat třeba i pro realizaci vašeho stavebního snu. Ať už dáte na doporučení a zvolíte firmu HK-Dřestav nebo se rozhodnete zkusit jinou stavební společnost, mějte šťastnou ruku při výběru stavebního partnera a rádi uslyšíme i o vašich radách a typech pro pohodovou realizaci staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *