Ekologicky a efektivně, lis na PET lahve je jednoduše výborný

Z PET lahví můžete ještě vyrobit hodně věcí a byla by škoda je například spalovat nebo házet do popelnic. Šetřit své životní prostředí je navíc trendem moderní doby, příroda je přeci jenom jedna a v posledních letech jí naše civilizace ubližuje už tak poměrně dost. Pro své okolí můžete ale snadno něco udělat, stačí málo…

Lis na lahve pro každou rodinu

Lis na plastové lahve, co to vlastně znamená? Minimalistický design a pouhé dva kilogramy váhy, velmi efektivní nástroj pro všechny domácnosti. Přitom jde o stroj pevný a kompaktní, který může sloužit svému účelu po pěknou řádku let bez sebemenších potíží. Na jeho funkčnost navíc dostanete hned pětiletou záruku (takže jinak řečeno – žádné dva roky jako je klasika třeba u elektroniky)!

Manuálně deformovat lahve nebo dokonce plechovky, to nelze moc doporučit. Minimálně u plechovek se můžete ošklivě poranit, tak proč si neusnadnit práci a neušetřit námahu? S lisem na plechovky (nejen) to prostě půjde rychle od ruky, jediné stlačení páky a vlastně hotovo! A kromě toho, uspoříte až čtyři pětiny místa z celkového objemu tříděných odpadů, to je přeci jen dosti velká porce.

Zajímavý článek:  Dětská hřiště: a co děti, mají si kde hrát?

Plechovky od sycených nápojů i piva hned zlikvidované

Stačí pár vteřin a lis na plechovky se postará o vše potřebné. V Evropě se vyrobí každoročně biliony plechovek, navíc tahle cifra v jednom kuse závratně roste. Tolik tun hliníku na skládku prostě nepatří, adekvátní způsob recyklace ušetří spoustu energie, přidejte se také! A podobná čísla máme i u PET lahví, jejichž sortiment poměrně nedávno rozšířila v našich supermarketech i pivní sekce. Vratné lahve jsou bohužel na ústupu…

Lis na PET lahve nabízí opravdu hodně. Prakticky bez práce tak vyklidíte domácnost přetékající PETkami a možná i pomůžete dobré věci. Fleecová bunda se dá vyrobit recyklací padesáti těchto velkých lahví, a to je samozřejmě jen jeden z mnoha různých příkladů a možností, které se tady nabízí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *