Myslete na ochranu své nemovitosti už během samotné stavby

Každý, kdo někdy v minulosti realizoval svůj sen o vlastním bydlení, nám dá určitě za pravdu, že proces se rozhodně nedá přirovnat k procházce růžovou zahradou. Můžete mít všechno dokonale naplánované, ale stejně někdy prostě přijde chvíle, na kterou jste dopředu nebyli připraveni. Dokonce i nemovitost ve stavbě je totiž vystavená značnému množství rizik, kterým nelze dopředu zabránit, a proto je potřeba věnovat náležitou pozornost její ochraně. Že nevíte jak? Určitě by se neměla podcenit síla vhodně zvoleného pojištění.

Nemovitost je třeba pojistit co nejdříve

Ačkoli váš vysněný domov zatím získává pouze částečné obrysy a do finální podoby má ještě hodně daleko, vkládáte do něj už v té chvíli opravdu nezanedbatelné množství finančních prostředků. Co byste si počali například v situaci, kdy by vaši stavbu v noci navštívil vychytralý zloděj a odcizil stavební materiál za desítky tisíc korun? Chtělo by se vám ukrojit další peněžní prostředky z rodinného rozpočtu na opětovný nákup ztracených věcí? Pojištění nemovitosti se nevztahuje pouze na dokončené projekty, jak se někteří lidé mylně domnívají, ale dokáže pokrýt i rizika spojená se samotnou výstavbou. Pokud tedy k odcizení materiálu skutečně dojde (a stát se to může), budete na to dokonale připraveni.

Myslete na ochranu své nemovitosti už během samotné stavby

Myslete na ochranu své nemovitosti už během samotné stavby

Návštěva konkrétní pojišťovny není třeba

Pojištění vašeho budoucího domova je naprostou nezbytností a určitě uvítáte, že si kvůli návštěvě pojišťovny nemusíme brát volno v práci. Žijeme totiž v době internetu a pojistit si nemovitost online proto není žádný problém. Do virtuálního formuláře stačí zadat pravdivé údaje o vaší nemovitosti, načež se vám dostane předběžné kalkulace. Pak už záleží je na vás, jestli se pro tento finanční produkt nakonec rozhodnete. Pokud ano, vše je vyřízeno během několika minut a když na účet pojišťovny dorazí první platba, můžete konečně v klidu spát.

Zajímavý článek:  Elektrické rozvody v našem bytě nutně potřebovaly vyměnit – jak jsme uspěli s hledáním řemeslníků na Epoptavka.cz?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *