Nákup levné ojeté dodávky se nemusí vyplatit

Pořízení dodávek z druhé ruky je pro mnoho podnikatelů takřka jediná možnost, jak si v začátcích pořídit flexibilní a levný vozový park. Ovšem některé nabízené kusy na našem trhu jsou co do předpokládané životnosti už spíše výsměchem.

Takže jak koupit kvalitní použitou dodávku za rozumný peníz? Smiřte se s tím, že ze své peněženky budete muset téměř jistě vytáhnout víc peněz, než jste původně počítali. Nezáleží na tom, zda hledáte ojetý sklápěč, pickup nebo třeba přívěs. Částky pod 100 000 Kč jsou ve všech těchto případech příliš nízké, zaručující spíše nákup kovošrotu než skutečně pojízdného vozu. Nutné opravy pak mohou snadno cenu dodávky a dalších užitkových vozů převýšit několikanásobně.

Víte, že použité auto můžete zakoupit se zárukou?

Ano, u deset či dokonce patnáct let starých vozů takový benefit pochopitelně neočekáváme. Ale prodej užitkových vozů starých dva, tři roky ještě může takový bonus přinášet. Stačí se zaměřit na tzv. tovární záruky, jež se mnohdy blíží i pěti letům. Nemusíte se tak obávat nečekané technické závady, jež by váš rozpočet mohla připravit o další desetitisíce.

Zajímavý článek:  Jak na pronájem kanceláří v Praze? Chytře a jednoduše!

Asi už vám začíná být jasné, že v běžných bazarech příliš nepochodíte. Proto se raději zaměřte na specializované firmy, nabízející to nejlepší zboží z ČR i západní Evropy. Firemní kodex prodeje, recenze spokojených zákazníků i široká nabídka užitkových vozů všech kategorií – to jsou dobré znaky kvalitní firmy.

Nestočené tachometry a nízké opotřebení nabízených vozů by pak mělo být samozřejmostí. Prodejce by měl historii svého vozu dokonale znát a být schopen ji doložit. Pokud se k tomu ani po opakovaných urgencích z vaši strany nemá, jděte raději o dům dál.

Západní standardy na českém trhu

Ano, přesně tomuto heslu se snaží dostát společnost Vans Centre, jež se transformovala ze známé AC Dodávky. V jejich portfoliu naleznete klasické dodávkové vozy, ale i  furgony, vany, minibusy, pickupy či přívěsy. Stačí si vybrat z nabízených vozů (osobně anebo on-line) nebo si nechat doporučit automobil přímo na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *