Pilové kotouče a jejich použití

Pilové kotouče a frézy se využívají v různých průmyslových odvětvích. Konkrétně se s nimi setkáte například ve filmové produkci, při výrobě a zpracování plastů, kovů, dřeva, ale i v potravinářském průmyslu. Pilové kotouče slouží k řezání, drcení, oddělování, děrování, řezání apod. Pilový kotouč je nástroj pro kotoučovou pilu. Jedná se o kovový kotouč, kde obvod tvoří pilové zuby. Pilové kotouče mají různý průměr, počet a tvar zubů.

Pilové kotouče s vysokou odolností

Pilové kotouče se zhotovují nejnovějšími technologiemi a mají vysokou odolnost proti prasknutí. Díky aplikaci speciálního povrchu se zvyšuje jejich životnost. Pilové kotouče se dělí do několika skupin podle svého použití – pro rozmítací stroje, úhlové pily, podélné řezání, drážkovací, univerzální řezání dřeva, příčné řezání, předřezávací, formátování lamina, pro řezání stavebních materiálů, železných materiálů atd.

Profesionální pilové kotouče mají břity ze slinutého karbidu. Bohatá nabídka kotoučů SK umožňuje výběr pro takřka všechny řezné operace. K výrobě se používají kvalitní materiály o tvrdosti 43-48 HRc, tvar se vyřezává pomocí laseru. Díky vytvoření speciálně tvarovaným dilatačním a odhlučňovacím drážkám nedochází k deformaci kotouče – vysoká kvalita řezu při nízké hlučnosti nástroje zůstane zachována.

Zajímavý článek:  Kalibry se mohou hodit i domácím kutilům

Pilové kotouče na dřevo

Pilové kotouče na dřevo se dělí na druhy určené pro příčné nebo podélné řezání a pro řezání palivového dřeva. Pilové kotouče na dřevo lze tradičně spatřit v pile „cirkulárce“. Vyrábějí se z uhlíkové nástrojové oceli a dodávají se vyrovnané, rozvedené, vytužené a naostřené.

Pilové kotouče na kov

K dělení materiálů se potřebují dělící pily. Následně může probíhat řezání trubek, profilů i plných materiálů. Pilové kotouče na kov mají vysokou pevnost a odolnost proti únavě a prasknutí materiálu. Nechybí ani vysoká otěruvzdornost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *