Dining Area Interior Design  - tuanarch87 / Pixabay

Pokládka podlah: Jak na ni a podle čeho byste měli podlahu vybírat?

Pokládka podlahy je nedílnou součástí každé rekonstrukce. Setkáte se však s ní i v případě, že je vaše stará podlaha již nevyhovující a je ji tím pádem nutné vyměnit. I když se takový krok může zdát jako velmi jednoduchý, bohužel tomu tak není. Jak na pokládku podlahy?

Zaměřte se na kvalitu a dlouhou životnost

Při výběru podlahy byste se měli zaměřit zejména na kvalitu a dlouhou životnost, díky které se další rekonstrukci vyhnete nejméně na několik let. V životnosti je rozhodující odolnost, kdy je podlaha odolná vůči poškrábání a jinému mechanickému poškození.

V tomto ohledu jsou skvělou volbou například laminátové podlahy, které jsou navíc i poměrně levné. Pozornost se vyplatí věnovat i izolačním vlastnostem, kterými disponují především korkové podlahy. Pokládka korkových podlah Tábor má však i další výhody, jako je udržitelnost či její hypoalergenní vlastnosti.

Nezapomínejte na design

Rekonstrukce je sice náročná, ale i přesto byste neměli zapomínat na design. Interiér zaručeně ozvláštní koberec, který může vyřešit i některé nedostatky levnějších podlah. Pokládka koberců nemusí jít zrovna od ruky a pokud chcete, aby byla opravdu precizní, vyplatí se ji vložit do rukou odborné firmy. V souvislosti s tím můžete využít i renovace schodů Tábor, díky které bude schodiště ladit s nově položenou podlahou či kobercem.

Zajímavý článek:  Perské koberce jsou uměleckým dílem pod vašima nohama

Nechte pokládku podlah na profesionálech

Pokládka podlah může být někdy opravdu náročná, a to zejména v místnostech, které potřebují pořádnou tepelnou izolaci. V souvislosti s tím se vyplatí přivolat si na pomoc profesionály, kteří mají s pokládkou podlah zkušenosti.

V tomto odvětví se v české republice pohybuje již od roku 2006 firma TEPO-LD. Ta nabízí kromě pokládky podlah a koberců i již zmíněnou rekonstrukci schodů a schodišť. Na rozdíl od většiny její konkurence nabízí individuální přístup, vysokou kvalitu použitých materiálů a k rekonstrukci využívá pouze moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *