Postup při injektáži zdiva

Metod a způsobů, jak se vypořádat s průnikem vlhkostí do zdiva, je vícero. U každé však platí, že by měla být prováděna zejména odbornýma rukama. Sanační práce, které tyto aktivity svým pojmem zaštiťují, nejsou běžné zednické práce, které by svedl provést každý, ale je k tomu potřeba nejen zručnost, ale také široká paleta odborných znalostí.

Přece jen je to zásah do struktur zdiva, které špatným přístupem může být nenávratně poškozeno. V horším případě pak mohou být následky i fatální. Proto při provádění sanace zdiva vyhledejte vždy specializovanou a ověřenou firmu.

Sanační práce a výkopové práce

V případě, že se bavíme o hydroizolaci sklepních prostor, je velmi pravděpodobné, že bude nutný odkop okolní zeminy. Záleží samozřejmě na zvolené sanační metodě, ale například v případě svislé hydroizolace zdiva je zapotřebí odkop terénu, aby mohla být hydroizolace aplikována.

Jedná se o relativně malý odkop, avšak mnohdy bývá problém dopravit na místo těžkou techniku. Ta se mnohdy na určené místo nevejde nebo její přítomnost by udělala více škody nežli užitku. Ruční výkopové práce jsou pak jedinou alternativou, kdy místo stroje provede odkop lidská síla.

Zajímavý článek:  Můj dům - můj hrad. Ale jak ho správně vybrat?

Krémová injektáž zdiva

Velmi často používaná metoda při řešení problémů s vlhkým zdivem je krémová injektáž zdiva. Nejen, že technicky patří mezi ty šetrnější metody, ale zároveň poskytuje i vysokou spolehlivost a dobré výsledky.

Oč se jedná? Zanedbaná hydroizolace zdiva zapříčila, že struktury zdiva jsou velmi poškozené a je třeba je nejen zpevnit, ale zároveň i zdivu dodat chybějící izolaci proti vlhkosti. Do poškozeného zdiva se navrtají v definovaných úhlech otvory. Do nich se následně vpraví speciální hydroizolační směs. Tato hmota vyplní dutá místa ve zdivu, zdivo zpevní a zároveň tak vytvoří novou vodoodpudivou bariéru. Ta je jakýmsi dodatečným izolantem proti vlhkosti.

Sanační omítka

Jako další vodoodpudivou vrstvu ještě můžeme použít sanační omítku. Ta se oproti běžné omítce liší v lepším a účinnějším odpařování vzlínající vlhkosti. Díky své struktuře umožňuje zdivu lépe dýchat a brání usazování minerálních solí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *