painter, car painters, paint

Práškové lakování: moderní metoda pro dosažení kvalitního a trvanlivého lakovaného povrchu

Práškové lakování se stává stále populárnější metodou pro lakování kovů. Tento způsob lakování totiž nabízí mnoho výhod, mezi které patří vysoká kvalita výsledného povrchu, dlouhá trvanlivost, ale i šetrnost k životnímu prostředí. Ideálně se tak hodí i k lakování menších kusů a zakázek. Jaké nabízí výhody a proč byste na něj měli také vsadit?

Kvalitní a přesné lakování kovů

Lakování kovů je součástí výroby v celé řadě odvětví, a to nejen automobilovém průmyslu. Právě proto jsou neustále hledány čím dál tím kvalitnější a modernější technologie, které by byly efektivnější a též mnohem přesnější. V souvislosti s tím je nejčastěji prosazován takzvaný komaxit neboli práškové lakování, které nabízí vysokou kvalitu a také i zmíněnou přesnost.

Samotný princip je velmi jednoduchý, přičemž je na vybraný dílec z kovu nanesen prášek – po celou dobu je tento dílec držen ve vzduchu. Následně se daný dílec zahřeje na vysokou teplotu, aby mohla prášková barva komaxit ztuhnout a vytvořit trvanlivý a kvalitní povrch.

Při práškovém lakování vsaďte na profesionály

Spolu s kvalitou přináší práškové lakování celou řadu výhod, jež ocení nejen velké provozy, ale i menší výrobci. Hlavní výhodou je tedy zejména dlouhá životnost, jelikož práškový lak při zahřívání ztuhne a vytvoří velmi trvanlivý povrch, který je odolný vůči vodě, UV záření či mechanickému poškození. Velkým plusem je i šetrnost k životnímu prostředí, kdy není produkován žádný odpad ani vysoké emise.

Zajímavý článek:  Pořiďte své garáži kvalitní vrata

Vybírat přitom můžete ze široké škály barevných odstínů, jež je možné přizpůsobit vašim požadavkům. Právě proto je lepší pro využití technologie práškového lakování vsadit na opravdové profesionály, mezi něž patří i prášková lakovna HPLAK. Ta nabízí kvalitní nanášení komaxitu, ale i další služby, včetně předúpravy či tryskání dílců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *