Přestavba koupelny s sebou nese mnohé otazníky. Vana nebo sprchový kout?

Vana nebo sprchový kout?V moderní koupelně většinou najdeme jak sprchový kout, tak i vanu. Je to cesta, která nám umožní vychutnat si zasloužený relax ve vaně po náročném dni a také využít sprchu, když nemáme dostatek času nebo chuť vlézt do horké vany.

Vana nebo sprchový kout?

Pokud bydlíte v bytě, nebo máte menší koupelnu, víte, že dostat do ní vanu i sprchový kout je většinou nadlidský úkol. Dnes se podíváme na to, jak tuto situaci vyřešit a zároveň si užívat obou možností – jak sprchy, tak horké vany. Jak to tedy vyřešit? Existují v zásadě dvě možnosti.

Sprchový masážní box s velkou vaničkou

Znáte sprchové masážní boxy? Jedná se o kompletní sprchový kout se zástěnami, doplněný o masážní trysky, rádio a celou řadu dalších vymožeností. Zároveň je velmi jednoduchý na instalaci – vyžaduje minimum stavebních úprav.

V případě, že vám nestačí rozpočet, nebo prostor na to, abyste si vybavili koupelnu vanou i koutem, můžete zvolit sprchový masážní box s velkou vaničkou. Box využijete na každodenní sprchování, a když dostanete chuť na vanu, jednoduše využijete vestavěné napouštění vody a užijete si zasloužený relax.

vano, koupelna

Vana nebo sprchový kout?

Vanové zástěny

Druhým, obvyklejším, řešením, jsou vanové zástěny. Pořídíte si do koupelny jen vanu a k ní praktickou vanovou zástěnu. Když se budete chtít osprchovat, můžete ve vaně stát, jako ve sprchovém koutu, a se zataženou zástěnou se osprchovat. Když budete mít chuť na relaxaci, zástěnu jednoduše odhrnete tak, že v koupelně bude zabírat naprosté minimum místa. A vanové zástěny nejsou jen praktické, ale také stylové, tedy přinejmenším některé z nich, takže se nemusíte bát, že by vám nějaká obludnost zničila design celé koupelny.

Zajímavý článek:  Kvalitní vybavení pro náročnou práci

Nevýhody těchto řešení

Každá mince má dvě strany a ani tato dvě řešení nejsou výjimkou. Velkou nevýhodou je poměrně náročný přístup do sprchového boxu s velkou vaničkou i do vany. S přibývajícím věkem, tak může dojít ke komplikaci a další zbytečné rekonstrukci koupelny. Proto je důležité si toto řešení dobře a do detailů promyslet, abyste ho později nelitovali. Rekonstrukci koupelny přeci jen neděláte každý rok!

Ať už se rozhodnete pro box s velkou vaničkou, vanovou zástěnu nebo pro úplně jiné řešení, doporučujeme se podívat na Wellmall.cz. Najdete zde vše, co budete potřebovat, na rekonstrukci vaší koupelny.

Přestavba koupelny s sebou nese mnohé otazníky. Vana nebo sprchový kout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *