Street Steam Pedestrian Lane  - 12760761 / Pixabay

Při opravě kanalizace není nutné rozkopat pozemek

Když se něco pokazí v oblasti odvádění odpadových vod, nejde rozhodně o voňavou záležitost. Škody se navíc prohlubují tak rychle, že je nutné zajistit co nejrychlejší řešení. Jak si však poradit v případě, že by intervence odborníků znamenala například zásah do příjezdové cesty nebo dvora?

Ne vždy máme čas a chuť se do takových projektů pouštět. Pokud jsou však opravy kanalizace nezbytné, měli byste vědět, že k nim opravdu nemusíte přistupovat s bagrem a těžkou technikou.

Prasklé potrubí opraví šikovný rukáv

Stačí poptat tzv. bezvýkopové opravy kanalizace, využívající tzv. liner alias rukáv. Ten se jednoduše zavede na poškozené místo a nechá vytvrdnout. Posléze získává ještě větší pevnost než okolní materiály. A možností pro jeho použití je navíc celá řada. Hodí se spíše pro menší průměry potrubí, ovšem nijak mu nevadí například ani změna šířky, poradí si také s až 90 °úhly nebo s potrubními oblouky. A životnost? Ta je opravdu úctyhodná.

Pravidelné monitorování kanalizace odhalilo, že životnost těchto pomocníků se pohybuje okolo 50 let. Nejde tedy o žádnou rychloopravu ani nic podobného. Toto řešení vydrží dlouho a spolehlivě vás ochrání před vznikem dalších problémů.

Zajímavý článek:  Když vaše odpady a kanalizace volají o pomoc

O svou kanalizaci se dobře starejte

Mnohdy je však lepší jakýmkoliv problémům předcházet. Pomoci vám může i výše zmíněné monitorování, které odhalí všechny počínající problémy ještě předtím, než způsobí vážnější škody. A se sedimenty a překážkami si hravě poradí vysokotlaké čištění. Používá se při něm jen voda.

Ta se ovšem dynamicky přizpůsobuje svěřeným prostorám a stará se o to, aby byly vždy perfektně čisté (tedy alespoň v rámci možností kanalizace). Dokáže uvolnit i ucpávky nebo odolné usazeniny, jež by jinak mohly způsobit potíže. A kde takové služby poptat? Samozřejmě u profesionálů. Ti z Ibos.cz se na našem trhu pohybují již řadu let a dokáží najít řešení na míru opravdu pro každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *