Vichřice, záplavy nebo tornádo? Kryjte se vhodným majetkovým pojištěním!

Víte, že polovina nemovitostí není pojištěna vůbec, špatně nebo nevhodným pojistným produktem? Na nedostatečný stav neustále poukazují odborníci, kteří varují před důsledky v případě živelných katastrof, jako jsou vichřice, záplavy anebo v poslední době nechvalně známé tornádo, které udeřilo na Moravě. Jaké jsou nejčastější chyby při pojišťování nemovitosti?

Záměna pojistných produktů

Jak mít zabezpečenou nemovitost, aby v případě havárie nebo přírodní katastrofy došlo k pojistnému plnění? Především je nutné vybrat správné pojištění majetku. Nejčastěji se zaměňuje pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Zatímco u prvního jde o pojištění, které kryje škody na budově, hrubě stavbě a pevných součástech. Druhé pojištění kryje škody vzniklé na vnitřním vybavení, nábytku, elektronice, osobních, sportovních a ostatních věcech.

Podpojištění krátí plnění

Dalším nešvarem u majetkových pojištění je riziko podpojištění a špatné nastavení maximální pojistné částky. Pojistná smlouva a částky v ní uvedené by totiž měly odpovídat současnému stavu, proto by se měly každých 3-5 let aktualizovat. Pojistěte si majetek online a riziku podpojištění se vyhnete, protože pojistná částka se vypočítává paušálně na základě plochy bytu nebo domu v m², což je mnohem praktičtější.

Zajímavý článek:  Jak na snadný odvoz stavební suti a odpadu?

Špatné zadané údaje

Pozornost je nutné ale věnovat také při vyplňování údajů, další častou chybou u majetkových pojištění jsou totiž špatně nebo nesprávně uvedené údaje. Jedná se o překlepy, ale také faktické chyby, kdy dojde k záměně čísla popisného za orientační. Před podpisem nebo online odesláním formuláře si proto důkladně zkontrolujte zadané údaje, zaměřte se na faktickou správnost, samozřejmě se seznamte s všeobecnými pojistnými podmínkami, kde jsou uvedené pojistné události, na které se pojistka vztahuje, rozsah náhrady škod, ale také výluky z pojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *