Půjčka výhodně a bez úroku existuje, třeba vědět jak ji najít

Půjčka výhodně a bez úroku existuje, třeba vědět, jak ji najít

Dospěli jste k rozhodnutí, že je zapotřebí půjčit si peníze, abyste si pořídili nezbytné vybavení či služby? Od půjčky vás neodrazujeme, ale je zapotřebí rovněž vědět, jakým způsobem ji vyhledávat, abyste nakonec nebyli pouze zklamáni. Jak se lze k tomu tedy postavit? Je to celkem jednoduché…

Půjčit si na pořízení potřebného zboží nebo služby se stává naprostým celospolečenským standardem. Často nelze koupi příliš dlouho odkládat – tedy až do doby, než bude naspořena nutná suma. Jenže je rozdíl mezi půjčit a půjčit. Některé půjčky jsou velmi nevýhodné a pouze generují další problémy, z nichž se dokonce časem může stát dluhová past.

Na druhou stranu existují i půjčky, které jsou nezpoplatněné a zatížené zcela minimálním úrokem. Ovšem reklama, která je všudypřítomná, dokáže velmi mást. Dokonce až do té míry, kdy může přispět i k tomu, že se zájemce rozhodne pod jejím velice sugestivním vlivem – a to zcela nevhodně.

Půjčka ano, ale dejte si pozor při jejím výběru

Na co je potřebné vždy pamatovat, je skutečnost, že půjčku lze vždy převést k jiné finanční instituci. Mnoho bank, k nimž projevíte ochotu vaši půjčku či úvěr převést, pak na základě vámi udělené plné moci dokáže maximum administrativních úkonů zajistit vlastními silami. Tak vám odpadnou nadbytečné pochůzky a jednání na pobočkách, stejně tak jako vyplňování formulářů a případné zdůvodňování vašeho rozhodnutí.

Změnu lze uskutečnit prakticky v jakékoliv fázi čerpání půjčky či úvěru. Většina bank možnost přenesení finančních produktů nabízí, neboť to na finančním trhu představuje konkurenční výhodu. Tak proč toho nevyužít?

Jakou půjčku je vhodné zvážit

Na trhu finančních produktů existuje široké spektrum možností, ze kterých lze s úspěchem vybírat. Například jsou zajímavé i produkty, které poskytují některé z předních nízkonákladových bank – a ty jsou stále úspěšné. Výše úroku se odvíjí od skutečnosti, zda je uzavřeno pojištění schopnosti splácet či nikoliv.

Je-li toto pojištění sjednáno, lze pak bez problémů dosáhnout na nižší úrokovou sazbu. Oproti tomu rpsn (roční procentní sazba nákladů), se nachází v různých výškách. Podstatná je však výše úrokové míry, kterou uzavření předmětné pojistné smlouvy dokáže výrazně snížit.

Zajímavý článek:  Jak na výpočet elektřiny, když chcete opravdu ušetřit

Jaké jsou výhody tohoto pojištění v praxi? Pojistné plnění nastává po 30 dnech od vzniku nepříznivé životní události, za kterou je považována především ztráta zaměstnání či vznik pracovní neschopnosti – a to ve dvojnásobné formě. Kromě výše vaší obvyklé splátky obdržíte stejnou částku na účet bez podmínky účelové vázanosti. Za každý den, který pak budete muset strávit v nemocnici, získáte 10 % z výše splátky, přičemž je možné vyplatit sumu zpětně i za první měsíc.

Půjčka zdarma

Například u mBank si lze sjednat výhodnou půjčku v hodnotě od 10 000 Kč do 40 000 Kč, jejíž úrok bude nulový. Je zde dána pevná doba splatnosti po dobu 12 měsíců a poplatek činí pouze 2 % z půjčené částky. Půjčíte-li si tedy minimální částku 10 000 Kč, zaplatíte 10 200 Kč, půjčíte-li si maximální možnou částku, tj. 40 000 Kč, zaplatíte pak celkově pouze 40 800 Kč. Maximální RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, je ve výši 3,81 %. Jedná-li se však o vaši první půjčku v mBank, zjistíte, že zde skutečně platí slogan první půjčka zdarma, a půjčka nebude v tomto případě zpoplatněna.

Co přinese budoucnost?

Začátek kalendářního roku představuje i začátek mnoha aktivit, nejinak je tomu i v oblasti finančního trhu, kde se začnou objevovat nové možnosti. Jedná se o staré dilema, které zná každý – a to zda čekat, či jednat ihned. Řešení bývá obvykle uprostřed. Je vhodné mít zmapován finanční trh do té míry, abyste věděli, jaké důležité změny se připravují. Především se jedná o ty, které mají zásadní dopad na všechny zúčastněné. Na druhou stranu přílišné otálení nikomu nepomůže.

Než si však půjčku či úvěr vezmete, ještě – například i s pomocí finančního poradce – prostudujte aktuální nabídku možností, abyste se neunáhlili. Napomohou i online finanční kalkulátory, které jsou umístěné na stránkách bankovních institucí či na webech, které se finančními tématy zabývají. Zaměřte se rovněž na možnost získání debetní karty, kontokorentu, americké hypotéky a dalších alternativ, kterými lze v případě výhodných parametrů půjčku nahradit.

Hledat půjčku se vyplatí a věříme, že i vy snadno a brzy naleznete pro vás tu zcela ideální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *