Regálové systémy: Vyznáte se v jednotlivých typech?

Regálové systémy: Vyznáte se v jednotlivých typech?

Police a regály – součást interiérů, skladů a kanceláří, které nevěnujeme příliš velkou pozornost. Ačkoli se to nezdá, bez těchto praktických společníků se ale ve finále neobejdeme. Na našem trhu existuje nepřeberné množství regálových systémů – od těch policových, přes paletové, až po konzolové. Vyznáte se v nich? Pokud ne, máme pro vás stručného průvodce!

Policové regály

Zřejmě to nejjednodušší a nejčastěji využívané řešení představují policové regály. Jejich největší předností je jistě obrovská variabilita, stejně jako snadná montáž a schopnost přizpůsobit se jakýmkoli prostorovým podmínkám v interiéru. Tyto regály jsou obvykle konstruovány pro zatížení 50 až 900 kilogramů, proto přestavují variabilní řešení pro mnohé průmyslové i komerční interiéry.

Paletové regály

Další hojně rozšířené regálové systémy jsou představeny paletovými regály. Tento typ regálových systémů umožňuje hospodárné řešení pro různé druhy skladovaných celků a vyniká také velkou variabilitou. Díky stavebnicovému systému je možno palety na jednotlivé regály skládat až do výšky 20 metrů, což oceníte zejména ve větších skladech a náročnějších provozech. Tento regálový systém je velmi vhodný zejména pro rychloobrátkové sklady, kde se ukládá a odebírá zboží jednoho druhu.

Zajímavý článek:  Poctivé regály české výroby do skladů i prodejen

Konzolové regály

Méně známou variantou jsou konzolové regály, jež najdou uplatnění zejména při ukládání různých materiálů delších rozměrů (např. tyčový materiál, trubky, dřevo, plech apod.). Výhodou je nepochybně jejich schopnost pojmout nadrozměrný materiál, který nelze umístit do žádného jiného typu regálů. Výšku regálu, stejně jako jeho nosnost, lze opět variabilně zvolit.

Skladové plošiny

Posledním typem regálů jsou skladové plošiny, které umožňují plné využití prostoru přízemí a plošiny. Na jednotlivá podlaží se pracovník dostane prostřednictvím schodiště. Plošiny lze realizovat i vícepodlažní.

Spoustu praktických informací ze světa regálů naleznete na blogu blog.regalsistem.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *