Praha

Rekordní poptávky po bytech předznamenávají růst jejich ceny

Praha

Jiricek72 / Pixabay

V letošním roce se byty obzvlášť rychle prodávají. Hypotéky se pohybují na historických minimech a poptávka po nemovitostech na prodej roste. Díky vzrůstajícímu zájmu si navíc mohou prodávající dovolit jít s cenou nahoru.

Byt prodáte během chvilky

Pokud plánujete prodat byt po babičce, nebo se chcete vzdát svého mládeneckého sídla, je to pro vás ideální doba na prodej. Obchody se dnes díky vysoké poptávce uzavírají rekordně rychle a vy budete mít peníze na účtu raz dva. Městské byty, které se běžně prodávají několik měsíců nebo dokonce i let, dnes mizí z nabídky během několika dnů.

Koupě vlastního bydlení se lidem vyplatí

Lidé si to dnes jednoduše spočítají, a tak vědí, že se jim investice do vlastního vyplatí. A v některých městech je koupě bytu obzvlášť výhodná. Severní Čechy jsou například pro takový vklad nadmíru vhodné, protože se vynaložené prostředky brzy vrátí. Ale i byty v Plzni jsou cenově velmi příznivé, za hypotéku se tu většinou platí měsíčně stejně (ne-li dokonce méně), než kolik stojí případný nájem. Mnoho lidí si tak dokonce nekupuje byt ani pro vlastní potřebu, ale jako vklad do budoucna – financují nemovitost hypotékou, kterou vlastně hradí jejich nájemník.

Zajímavý článek:  Bydlení v Praze hned vedle parku? Umožní vám to nová rezidenční čtvrť

Prodej bytu s realitní kanceláří prodej nezpomalí

Pokud uvažujete, že byt prodáte s pomocí realitní kanceláře, nemusíte se bát, že se kvůli přidání dalšího článku do řetězce prodeje celý proces zpomalí. To spíše naopak. Zkušení makléři vědí, kde inzerovat, komu a jak vaši nemovitost nabídnout, poznají spolehlivého kupce a vědí, jak veškeré formality rychle a správně vyřídit. Správně vybraný pomocník prodeje, třeba realitní kancelář v Plzni, celý proces dokonce urychlí.

Za kolik prodáte vlastní byt?

Částku, kterou můžete požadovat za prodej bytu, ovlivňuje samozřejmě mnoho faktorů – velikost a stav nemovitosti, lokalita, forma vlastnictví atp. Ve větším městě můžete samozřejmě očekávat jinou sumu, než kolik patrně dostanete za byt na vesnici. A abyste si udělali alespoň přibližný obrázek, uvedeme jako příklad byty na prodej v Plzni – cena starších bytů se tu pohybuje v rozmezí 1 až 2 milionů korun. Například za byt 1+1 (potažmo 1+kk) můžete získat 1 000 000 Kč až 1 200 000 Kč, za 2+1 (či 2+kk) asi 1 300 000 Kč až 1 450 000 Kč a za byt 3+1 (nebo 3+kk) 1 500 000 Kč až 1 900 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *