Renovátor nebo oscilační bruska? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

Renovátor? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

Renovátor nebo oscilační bruska? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

Renovátor? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

Patříte mezi zapálené kutily, jenž neustále něco opravují, udržují a vylepšují? Pak máte s největší pravděpodobností vlastní dílničku nebo alespoň menší komoru, jejíž součástí jsou všichni vaši elektro-pomocníci, šroubky, matičky, hřebíky, ale i nejrůznější druhy multifunkčního nářadí, které alespoň jednou ročně zaručeně oprášíte. Bez svých pomocníků jste jednoduše jako bez ruky a opravu kapajícího kohoutku nebo přiklepnutí obrázku si bez nich zkrátka nedokážete představit. Ovšem nachází se ve vašem „sortimentu“ také renovátor nebo moderní oscilační bruska? Že nevíte, o čem je řeč nebo nad jeho pořízením již nějakou tu dobu uvažujete? Pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vás s tímto multifunkčním pomocníkem důkladně seznámíme.

Kde se vzal, tu se vzal renovátor

Pokud zaslechnete slůvko “renovátor“, s největší pravděpodobností se vám vybaví nějaká televizní reklama, jež vás bude lákat k nákupu tohoto praktického pomocníka za „vskutku výhodnou cenu“. Ovšem nenechte se mýlit, renovátor, představuje multifunkční nářadí, které je velmi podobné známé oscilační brusce a jeho výroba se začala rozbíhat již zhruba před 40 lety. Renovátory, jenž byly tehdy vyráběny, pochopitelně nic společného s moderními renovátory, jež jsou součástí dnešních hobby marketů a specializovaných prodejen pro kutily.

Zajímavý článek:  Jak zateplit fasádu správně a bez chyb?

Co takový renovátor nebo oscilační bruska zvládne?

Pokud se ve vašem sortimentu nachází oscilační bruska, pak koupí renovátoru rozhodně nic nezkazíte. Ačkoli je princip těchto dvou typů multifunkčního nářadí velmi podobný, každé z nich má svá specifika a přednosti. Moderní renovátor si hravě poradí s renovací oken, pokládkou podlahy nebo výměnou obkladů. Ovšem dejte si pozor, ať svého nového pomocníka vybíráte pouze u ověřeného prodejce, který se může prokázat platnými certifikáty, řadou spokojených zákazníků a originálními produkty, jež jsou součástí jeho sortimentu. V opačném případě byste totiž mohli nepěkně narazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *