Rohová kuchyň – inspirace pro váš domov

Možná právě pro Vás je rohová kuchyň tím pravým uspořádáním kuchyně. Rohová kuchyně je vhodná stejně pro velký i pro malý prostor. Rozložení a uspořádání pracovních ploch s ohledem na ergonomii kuchyně je mnohem jednodušší než například při lineárním typu kuchyně. Spojnice dvou nejvzdálenějších bodů kuchyňské linky je v tomto typu kuchyně velmi malá. Výsledkem minimalizování potřeby překonávat velké vzdálenosti v rohové kuchyni je nejen ušetření času, ale hlavně snížení namáhavosti kuchyňských prací.

Důležité pro rohové kuchyně je hlavně bezchybné naplánování samotného rohu kuchyně. Z hlediska životnosti rohové kuchyně je důležité zajistit kvalitní spoj pracovní desky. Z praktického hlediska je nutné vytvořit v rohových skříňkách maximálně využitelný úložný prostor s jednoduchou manipulací s uloženými předměty. Na to nám poslouží například zabudované otočné koše nebo důmyslné výsuvné mechanismy. Roh kuchyně můžeme ale využít i pro zabudování dřezu nebo varné desky.

Následující informace Vám pomohou vybrat vhodné rohové skříňky pro Vaši kuchyni. Rohové skříňky poskytují objemné prostory pro skladování ale tyto prostory jsou těžko dostupné. Při rozhodování, jaké spodní rohové skříňky si vyberete, hrají roli tři základní faktory: prostor, komfort, cena.

Nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím výběr je prostor. Pokud je Vaše kuchyně malá, nemůžete si dovolit přijít o drahocenný úložný prostor. V takovém případě je třeba se vyvarovat otočným drátěným košem, které jsou sice praktické, ale nevyužijí naplno celý úložný prostor rohové skříňky. Kruhový tvar otočného drátěného koše neumožňuje využít rohy skříňky. Zvolíme proto rohové skříňky s důmyslnější výsuvným zařízením nebo s jednoduchými policemi.

Druhým faktorem při rozhodování, jaké rohové skříňky si vyberete, je cena. Otočné drátěné koše nebo důmyslné výsuvné mechanismy sice zpřehlední uložené předměty a usnadní manipulaci s nimi, ale ne každý si může dovolit zaplatit jejich vysokou cenu. Toto zařízení se pohybuje v průměru kolem 8 000 korun, což je nemalá položka. Pokud už se rozhodnete investovat nemalé finanční prostředky do vybavení pro spodní rohové skříňky, doporučujeme držet se známých výrobců. Mechanismy výsuvných systémů jsou dlouhodobě namáhány těžkými předměty a musí být vyrobeny z opravdu kvalitních materiálů.

Šetření na úkor kvality se v tomto případě opravdu nevyplácí.

Posledním faktorem ovlivňujícím výběr skříněk je komfort. Pokud Vám to prostor a finanční možnosti dovolí, zvolte rohové skříňky s vnitřním vybavením, umožňujícím bezproblémový přístup ke všem uloženým předmětům.

Zajímavý článek:  Jak vdechnout atmosféru obývacímu pokoji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *