Sádrokarton a jeho využití

Unsplash / Pixabay

Plánujete rekonstrukci? Chystáte se na úpravu stěn na předělání bytového jádra či na snížení stropů? Pak byste měli svoji pozornost zaměřit na sádrokarton. Víte, jaké jsou jeho vlastnosti a kde všude jich lze využít?

Sádrokarton se řadí mezi stavební materiály a představuje pestrou paletu plnou různých možností využití. Hodí se pro montáž příček, stropních podhledů, suchých omítek či pro předsazených stěn. Stavební sádrokartonové systémy mají široké spektrum využití. Použít je můžete u výstaveb, stavebních úprav a rekonstrukcí interiérů i exteriérů (u bytů, rodinných domů, škol, historických objektů, nemocnic a jakýchkoli jiných staveb). Stejně tak mohou být sádrokartonové desky užitečné při výstavbě vnitřních nenosných příček. Poslouží vám tedy i u estetických úprav místností a přerozdělování pokojů pomocí prostorových překážek, příček mezi pokoji či instalačních příček mezi koupelnou a kuchyní.

Jaké jsou vlastnosti sádrokartonu?

Sádrokarton představuje velmi rychlé řešení mnoha stavebních problémů. Potřebujete snížit stropy nebo přepažit místnosti? Pak je sádrokarton tím pravým řešením pro vás. Žádaný je hlavně kvůli požadavku dnešní doby, a tou je rychlost. Sádrokarton totiž představuje možnost rychlé a snadné instalace. Včetně těchto předností však disponuje i dalšími vlastnostmi, které jsou zároveň i jeho výhodami. Mezi tyto výhody patří lehkost, pevnost a snadné zpracování tohoto materiálu. Není se tedy čemu divit, že je tento materiál v současnosti velmi populární. Jeho oblíbenost navíc podtrhuje i jeho dlouhodobá životnost, pevnost a odolnost. Pro množství lidí je výhodou i jeho atraktivní cena.

Zajímavý článek:  Vyměňte staré jádro za nové – sádrokartonové

Suroviny obsažené v sádrokartonu (sádra a papír) fungují jako tepelná a zvuková izolace a navíc se může stát i voděodolným materiálem, stačí jen přidat voděodolnou fólii. Díky speciálnímu protipožárnímu nátěru se zvyšuje protipožární odolnost sádrokartonu až na 60 minut.

Kde lze využít?

Sádrokartonové desky poslouží jak u úprav interiérů, tak i exteriérů. Využít je můžete při snižování stropů, změny rozvodů vody a elektřiny, přidávání příček, úpravě stěn a změně designu místnosti, předělávání bytového jádra nebo při vybudování půdní vestavby.

Na závěr: Shrnutí předností

Tento stavební materiál je velmi výhodným a tím pádem i populárním materiálem pro stavební úpravy, rekonstrukce a výstavby. Jeho základní předností je to, že představuje rychlé, levné a kvalitní řešení při změně interiéru vašeho bytu či vaší kanceláře. Jeho další přednosti spočívají v jeho lehkosti a snadné manipulovatelnosti. Upravovat tak lze neomezené rozměry. Sádrokarton je zkrátka řečeno moderním a ekologickým řešením, které je finančně dostupné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *