Welder Expert Zinc Welding  - muliahusein0870 / Pixabay

Samostmívací kukly při rychlosti práce oceníte

Nezáleží na tom, zda jste majitelem své vlastní dílny anebo svůj um poskytujete někomu jinému. Pokud patříte mezi fanoušky svařování, pak jistě víte, jak důležitá je v toto ohledu bezpečnost – a to zejména zdraví očí.

Právě kvůli němu musíme přistupovat k mnoha kompromisům, zejména pak k neustálé manipulaci s helmou. Abychom se mohli rozhlédnout po dílně, je třeba ji nadzvednout (nebo rovnou sundat), při svařování ji pak pracně vracíme na správné místo. A to není právě komfortní.

Zvyšte efektivitu práce díky šikovnému pomocníkovi

Tato manipulace nás nejenom zdržuje, ale může být po nějaké době i velmi nepříjemná. A právě proto jsou tu samostmívací kukly. Elektrický oblouk totiž dokáže opravdu značně poškodit nás zrak, pokud si nedáme pozor. A právě tomu umí samostmívací kukla skvěle zabránit.

Umí totiž detekovat okamžik, kdy ke spuštění elektrického oblouku dojde. Do té doby vám připadá, jako kdybyste měli na očích jen obyčejné sklo se skvělou průhledností – to se ovšem počátkem sváření změní. Citlivý čip řízený elektronikou okamžitě zaregistruje změnu a sklo zatmaví. Vše je tak rychlé, že si toho skoro nevšimnete. Přeměna se odehraje za pouhou desetinu vteřiny – ani mrknout nestihnete.

Zajímavý článek:  Silniční váhy pro vás komfort i bezpečí

A stejně rychle se vše vrátí do původních hodnot, jakmile se svářením přestanete. Musíte ovšem vsadit na profesionály, kteří svému oboru skvěle rozumí. Sázkou na jistotu je například značka Pantermax, která se v oboru pohybuje již dlouhou řadu let. Jejich kukly tak můžete použít kupříkladu i na broušení či na další nezbytné činnosti  v dílně. O pohodlí se stará ergonomický hlavový kříž i kvalita použitých materiálů.

Vše pro vaši spokojenost

Stačí navštívit e-shop Pantermax.cz a vybrat si z produktů, které beze zbytku odpovídají  parametrům Evropské normy EN 379:2003 pro bezpečnost práce. A čekat tu na vás bude třeba i invertorová svářečka nebo svařovací zdroje TIG.

Welding Work Helmet  - greenlightvision_ch / Pixabay
Samostmívací kukly při rychlosti práce oceníte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *