Welding Production Plant Welder  - TA_t / Pixabay

Samostmívací kukly vás ochrání při práci v dílně

Pracujete často se svářečskou technikou a hledáte pomocníka, který by ochránil váš zrak před nepříjemnými účinky hořáku? Pak se nepoléhejte jen na tradiční řešení, ale vpusťte k sobě do práce i moderní technologie.

Dost možná si vybavíte, jak běžná ochrana zraku vypadá. Jde buď o nasazovací kukly nebo nadzvedávací hledí s velmi zatmaveným displejem. Pokud tedy chcete zkontrolovat kvalitu svého sváru nebo se rozhlédnout po dílně po něčem důležitém k další práci, nezbude vám, než si štít (nebo rovnou celou helmu) sundat a posléze zase nasadit. Samostmívací kukly vás však této nutnosti zbaví.

Na nebezpečí ve vašem okolí reagují zcela samy

Pokud si je nasadíte poprvé, budete překvapeni tím, jak skvělou průhlednost mají. To se ovšem změní ve chvíli, kdy poprvé zapnete hořák. V tu chvíli bryskně zareaguje chytrá elektronická kazeta kombinovaná s LCD displejem, a sama váš zorník zatmaví. A jak moc? To záleží na tom, jakou variantu kukly máte k dispozici.

Welding Work Helmet  - greenlightvision_ch / Pixabay
greenlightvision_ch / Pixabay

Některé se totiž mohou pyšnit jen jednou jedinou hodnotou, jiné vám nabídnou poměrně slušný rozsah možného zatemnění. Hlídejte si zejména jeho spodní hranici, a to ve chvíli, kdy často pracujete v temnějších prostorách. Uvidíte tak okolo sebe i bez toho, abyste si museli samostmívací helmu stále sundávat (což by vás připravilo o většinu výhod tohoto řešení připravilo).

Zajímavý článek:  Není nerez jako nerez

Vyberte si to správné napájení své kukly

Nejlevnější jsou obvykle vyměnitelné baterie. Nemají však takovou výdrž, jak byste možná čekali. O něco lépe jsou na tom klasické solární panely. U té nejlevnější varianty bohužel baterii nevyměníte, takže jakmile doslouží, musíte si pořídit rovnou i novou helmu (jejich životnost se však počítá na tisíce hodin). Nejdražší varianta vám pak možnost výměny baterií poskytne, takže si svou novou samostmívací kuklu můžete užívat opravdu dlouho.

Work Gas Welder Pipe Work Man  - amarandogala / Pixabay
amarandogala / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *