Spolehlivé měření je základem mnoha průmyslových odvětví

Pestrá nabídka nástrojů, určených pro tento specifický způsob použití, zaručuje, že si své ideální pomocníky vybere i vaše firma – bez ohledu na to, v jakém průmyslovém odvětví působí. A kde jinde nakupovat než u specialistů?

Firma Michovský-TOOLS s.r.o je jedním z globálních lídrů v oblasti metrologie. Patří ke světovým výrobcům přesných měřicích přístrojů a nabízí širokou škálu výrobků od úhloměrů, mikrometrů či posuvných měřidel, až po třídotykové dutinoměry a úchylkoměry.

Dbáte na přesnost? Musíte začínat od píky

Základem nabízeného sortimentu jsou zcela jistě posuvná měřidla alias šuplery. Díky inovacím v této oblasti jsou dnes dostupné i velmi přesné digitální verze, ovšem ani tak si s tímto jedním nástrojem rozhodně nevystačíte. Mezi další důležitá měřidla patří i úhelníky a úhloměry, mikrometry, koncové měrky a další šikovní pomocníci. Posloužit vám mohou také:

  • třídotykové dutinoměry,
  • úchylkoměry,
  • válečkové měrky,
  • výškoměry,
  • a další.

Kontrola přesnosti nemusí být náročná na čas – vsaďte na kalibraci

Je to vlastně docela jednoduché. Vy nepotřebujete znát, jaké má váš výrobek rozměry – stačí vám vědět, zda vyhovuje nastaveným normám. A právě  k tomu slouží metoda kalibrace. Jednoduché kalibry na sobě nemají žádnou stupnici. Na výrobek je stačí přiložit a budete mít okamžitě jasno.

Zajímavý článek:  Chcete přesně měřit? Pak se vám ve výrobě budou hodit kalibry

Na výběr máte ze dvou stran: dobré a zmetkové. Zatímco ta první by na výrobek měla pasovat přesně, druhá ne. Okamžitě tak získáte efektivní zpětnou kontrolu, aniž byste museli nahlížet do výrobních manuálů a orientovat se v číslech. Nevýhodou kalibrů je jejich jednoúčelovost. Jsou vždy vyrobeny jen pro jeden konkrétní rozměr, což může být v provozu, produkujícím velké množství různě velkých součástek, poměrně náročně na počáteční investici.

Nejste si jistí, jaká měřidla by vyhovovala právě vám? Nechte si poradit od expertů ze stránek https://www.meridla.cz/, kde můžete ty nejvhodnější výrobky rovnou i zakoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *