Zábava na zahradě začíná na dětském hřišti

Máte děti a (alespoň) malou zahrádku? Pořiďte jim šikovné multifunkční hřiště, které je zabaví ve dlouhých chvílích a podpoří jejich fantazii, kreativitu a pohybové dovednosti. A zvolíte-li navíc praktické modulové řešení, vyhnete se vysoké vstupní investici jednoduše tím, že budete jednotlivé části dokupovat postupně tak, jak do nich budou děti dorůstat.

Je to jednoduché. Chtějí-li děti něco jako první, bývají to jednoduché skluzavky a houpačky. Náročnější začnou být až s přibývajícími léty. Tehdy mohou zatoužit třeba po lezecké stěně, lanových prvcích nebo po pohodlných domečcích, které jim poskytnou zázemí i v případě, že venkovní podmínky nejsou pro hru zrovna ideální.

Dětská hřiště musí myslet na bezpečnost

A začíná to už jejich umístěním. Vždy byste na ně měli dobře vidět z domu – nejlépe z kuchyně nebo jiné místnosti, kde se nejčastěji zdržujete v době, kdy děti pobývají venku. Pokud je to jen trochu možné, umístěte herní prostor dál od bazénu, rybníčku či zahradní branky, případně nezapomeňte přikoupit vhodné zabezpečovací prvky (zábradlí, plachtu, zámek apod.).

Zajímavý článek:  Staráme se o trávník během jara

Stačí kousek trávníku…

Myslete i na vhodný podklad – beton ani dlažba se nehodí, mnohem lepší je prostý travnatý koberec. O trvanlivost dřevěných prvků se bát nemusíte. Dětské domečky mívají odolnou podlážku, skluzavky a houpačky zase polštářky nebo koncovky z kovu či plastu.

Když hřiště, tak od profesionálů

A v neposlední řadě nezapomínejte ani na potřebné certifikace a atesty. Kutilské počiny mohou být sice levné, ale pokud nemáte v této oblasti dostatečné zkušenosti, může se vám tato úspora velmi snadno vymstít. A co je horší, odnesou to vaše děti a nikoli vy.

Chcete dopřát svým dětem komfort dětského hřiště za rozumnou cenu a bez nežádoucích kompromisů? Nakupujte přímo od výrobce v e-shopu https://www.skluzavky.cz/. Inspirujte se množstvím možností, ale nezapomeňte je přitom probrat s dětmi. Možná vás jejich úhel pohledu příjemně překvapí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *