Water Wash Clean Sanitary Health  - Caniceus / Pixabay

Spotřeba vody stoupá, máme tipy jak ušetřit

I když se snažíme touto životodárnou tekutinou šetřit, faktem zůstává, že meziroční spotřeba vody opět stoupla. Jde o setrvávající trend. Podle Českého statistického úřadu spotřebovala každá osoba v domácnosti během minulého roku o 0,6 litru více než v roce předchozím.

Každý den pak průměrně každý z nás spotřebuje asi 90 litrů vody. A to je opravdu úctyhodně číslo. Není divu, že jsou v mnoha domácnostech úspory vody na denním pořádku. Podívejte se na naše neotřelé tipy, které vám s celým procesem pomohou.

Velké množství vody proteče do odpadních trubek zcela zbytečně

Aktuálně máme na mysli splachování na toaletě, které se u úspory vody v domácnosti skloňuje velmi často. A není divu, vždyť podle velikosti zásobníku spotřebujeme na jedno spláchnutí i 15 litrů. Pokud ovšem chcete toto množství snížit, nemusíte se hned uchylovat k nákupu úspornějšího splachovadla, stačí zmenšit objem stávajícího zásobníku.

Jak na to? Naplňte PET lahev vodou, zavíčkujte a vložte dovnitř. Voda se už nikdy nebude dopouštět až po okraj nádržky a vy při každém spláchnutí ušetříte. Na většinu úkolů tento zmenšený objem stačí, a přinejhorším čas od času spláchnete dvakrát.

Zajímavý článek:  Nechat si navrhnout pokoj na zakázku se vyplatí

Cena za spořič vody se vám vrátí už po necelém roce

V dalším případě vám naopak nákup menšího „udělátka“ rádi doporučíme. Jak uspořit vodu v kuchyni? Vsaďte na šikovný perlátor, který do vody vhání vzduch a tím zmenšuje její objem. Na umytí rukou nebo opláchnutí ovoce či zeleniny i toto množství bohatě postačí a vy opět šetříte při každém otočení kohoutku.

Vložená investice se do rodinného rozpočtu vrátí už za 10 měsíců. A co víc – moderní perlátory umožňují nastavení intenzity průtoku, a to už od 4 litrů za minutu až po velmi komfortních 14. Můžete si tedy intenzitu vodního proudu měnit přesně podle svých potřeb. Váš komfort tak není nijak ohrožen, a jak bonus chráníte svůj rodinný rozpočet!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *