Rain Wet Water Terrace Snail  - jhenning / Pixabay

Toužíte po nové terase? Její stavbu zvládnete i vy!

Pokud si chcete u svého domu vytvořit místo, kde si budete moci odpočinou po náročném dni a strávit příjemné chvíle se svojí rodinou, určitě vsaďte na venkovní terasu. Najmutí řemeslníka vás však může stát i nemalé peníze. Právě proto se většina lidí pouští do její stavby svépomocí, kterou zvládnete i vy.

Nezapomeňte na pečlivou přípravu terénu

Proto aby terasa měla dostatečnou stabilitu a sloužila vám dlouhá léta, je třeba, aby stála na rovném terénu. Ten je tedy nutné před stavbou pořádně srovnat, a to buď ručně, nebo například pomocí vibrační desky. Pokud se vám to ani tak nepodaří, nemusíte zoufat. K vyrovnání terénu pod terasou můžete využít rektifikační terče, které navíc zabrání usazování přebytečné vlhkosti. Teprve až poté můžete začít pokládat konstrukční hranoly.

Montáž terasy neuspěchejte

Když se nacházíte v bodě, kdy máte vše připravené, je nasnadě vzít všechen materiál, během pár minut ho smontovat a mít hotovo. I tak můžete ke stavbě terasy přistoupit, ale z dlouhodobého hlediska toho budete pouze litovat.

Zajímavý článek:  Renovátor? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

Dřevo a prakticky celá konstrukce totiž budou muset čelit různým vnějším vlivům, kvůli kterým může dojít i k poškození terasy. Jejich největším nepřítelem je nepochybně vlhkost, která se usazuje mezi prkny a konstrukčními hranoly. Právě proto se vyplatí pořídit distanční podložky, které umístíte mezi terasové prkno a hranol, díky čemuž budou lépe vysychat.

Při stavbě používejte pouze kvalitní materiály

Jestliže chcete, aby vám vaše terasa sloužila dlouhá léta a vaše práce nepřišla vniveč, měli byste k její stavbě používat pouze kvalitní materiály. Kromě dřeva byste se měli zaměřit i na spojovací materiály, kdy vám nejlépe poslouží nerezové vruty. Ty, a i ostatní materiál pro stavbu terasy, můžete pořídit na e-shopu české firmy Gardina.cz, kde vám poradí i s výběrem toho správného příslušenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *