Šnekové dopravníky vhodné pro zemědělství a stavebnictví

Šnekové dopravníky jsou hojně využívány v širokém spektru odvětví, včetně zemědělství či stavebnictví. S jejich pomocí můžete výrazně zvýšit efektivitu práce a ušetřit tak nejen čas, ale i část nákladů.

Co je to šnekový dopravník?

Šnekové dopravníky se řadí mezi techniku, kterou je možné využít v různých odvětvích, přičemž nejčastěji se s nimi setkáte v zemědělství a stavebnictví. Primárně jsou určeny pro přepravu sypkého materiálu, který je možné přepravit nejen stoupavě, ale i horizontálně či vertikálně. Princip jeho fungování je navíc velmi jednoduchý. Ve své podstatě se jedná o rouru, ve které je umístěná šnekovice neboli šnek, který neustálým otáčením udržuje přepravovaný materiál v pohybu.

Kde všude ho můžete využít?

Jak již bylo řečeno šnekové dopravníky mají opravdu široké využití, které ocení podnikatelé téměř ve všech odvětvích. Nejvyužívanější je šnekový dopravník na obilí a průmyslová hnojiva, které mohou být poháněny buď elektromotorem nebo hydromotorem. První varianta je vyráběna především ve dvou provedeních, kdy je šnek zabudovaný či pojízdný. Šneky poháněné hydromotorem je pak možné využít i u dopravních prostředků, které vyráží přímo do terénu. Speciálním typem je pak  šnekový dopravník na uhlí, který je přímo zabudovaný a poháněný elektromotorem.

Zajímavý článek:  Potřebujete modernizovat své technologické zázemí? Svěřte tento úkol do rukou profesionálům

Vsaďte na šnekové dopravníky od CanAgrocz

Všechny typy šnekových dopravníků, ale i provětrávací kužele a jehly můžete pořídit u firmy CanAgrocz, která na našem trhu působí od roku 2005. Ve své nabídce má jak šnekové dopravníky s elektromotorem, tak i hydromotorem. Výkon dopravníků se pohybuje od 6 až do 150 t/hod, přičemž můžete vybírat i z několika povrchových úprav, včetně syntetické a práškové barvy či žárově zinkované nebo nerezové oceli. Navíc nabízí i možnost výroby dopravníku přímo na míru, a to do průměru 300 mm.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *