Cat Pet Window Black And White  - kucukgulberkan / Pixabay

Záleží vám na interiérovém designu? Zkuste se zaměřit i na bytový textil

Interiérový design je středem pozornosti čím dál tím většího počtu lidí, kterým není jedno v jakém prostředí tráví většinu svého času. Velká část z nich však stále zapomíná na bytový textil, který je neodmyslitelným prvkem každé místnosti, kde je důležitý nejen z hlediska estetiky, ale i funkčnosti. Na co byste měli dávat pozor při jeho výběru a jaké prvky by ve vašem bytu určitě neměly chybět?

Záclony jsou základem každé místnosti

Pokud budete hledat základní prvky bytového textilu, určitě mezi nimi naleznete záclony. Bez nich se neobejde téměř žádná místnost, a to především v případech, že disponujete otevřenými a velkými prostory. S jejich pomocí totiž můžete jednoduše a hravě zútulnit prakticky jakoukoliv místnost.

Asi nejoblíbenější jsou hotové záclony, které není nutné upravovat a stačí je pouze pověsit. Vyhnete se tak zbytečným chybám, které často končí i poničením celé záclony. Populární jsou i hotové voálové záclony, které často disponují i velmi zajímavým designem – jestliže tedy nemáte strach trochu experimentovat, určitě byste si měli jedny takové pořídit.

Dbejte na správnou kombinaci barev

Velkým prohřeškem většiny designérů amatérů je špatná kombinace barev, která rozráží celý interiér. V současnosti je možné na trhu najít bytový textil v celé škále barev, díky čemuž se už dávno nemusíte spokojit pouze s tím, co vám nabídne nejbližší prodejna nábytku. Právě proto je namístě si s nabízenými odstíny trochu pohrát a najít kombinaci, která k sobě opravdu ladí.

Jedním z méně známých pravidel je to, podle kterého by mělo povlečení ladit se závěsy, čímž dosáhnete mnohem ucelenějšího vzhledu místnosti. Ideální je vsadit na základní odstíny, jako je černá, šedá, bílá či hnědá. Bát se však nemusíte ani přírodních odstínů, které snadno zapadnou téměř do jakéhokoliv interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *