Víte, jak ochránit vaši firmu před nepříjemnou špínou?

Hledáte nejjednodušší cestu, která vás zbaví většiny nečistot ještě předtím, než ulpí na podlahových krytinách ve vašem objektu? Rádi byste ušetřili až 65 % nákladů na údržbu jednoduše tím, že vsadíte na to nejlepší rozvržení čistících zón? Ukážeme vám, jak na to.

Úklid vnitřních prostor a udržování jejich čistoty tvoří zpravidla jednu z největších nákladových položek firemního rozpočtu. Ovšem dáte-li šanci tomu správnému druhu rohoží, či v ideálním případě vytvoříte kombinací několika typů těchto pomůcek komfortní a praktickou čistící zónu, můžete své výdaje v této oblasti výrazně snížit.

Špínu nechte přede dveřmi

Vstupní rohože umístěné v maximálně účinných sestavách dokáží na svém povrchu zachytit až 90 % nečistot a vlhkosti z exteriéru, jež by jinak znečišťovaly a ničily koberce, plovoucí podlahy a další podlahovou krytinu, a tím zvyšovaly její opotřebení a snižovaly životnost. Samotné rohože se velmi snadno udržují a pomáhají tak ve vnitřních prostorách vaší firmy dlouho udržet svěží a reprezentativní vzhled.

Až tři stupně čistících zón

Když se řekne rohožka, každý z nás si zpravidla představí hrubý kus textilie nebo drážkovaného plastu, jehož jediným úkolem je odstranění velkých nečistot, sněhu a vody z podrážek bot. Tato čistící zóna totiž počítá s tím, že jsou po jejím využití boty okamžitě vyzuty a odloženy do botníku, čímž lze účinně zabránit šíření špíny dále do místnosti.

V běžných firemních či podnikatelských prostorách však tento předpoklad neplatí. Je tedy nutné arzenál těchto pomůcek výrazně rozšířit. Zatímco hrubé rohožky jsou zástupci první čistící zóny, v té druhé najdete spíše jemnější pomocníky pro odstranění drobných nečistot. Zpravidla jde o rohože vyrobené z polypropylenových vláken s příčnými drážkami a nenasákavým profilem. Třetí stupeň čistící zóny pak představují textilní rohože sbírající ten nejjemnější prach z ulice.

Náš tip: Tento typ rohoží lze snadno potisknout logem vaší firmy či například uvítacím textem, případně sloganem, který naladí návštěvníky na tu správnou psychologickou vlnu a pomůže efektivně budovat žádané image společnosti.

Myslete také na bezpečnost

Rozvržení a velikost čistících zón je vhodné v ideálním případě naplánovat již s předstihem – nejlépe v době betonování podlah. Započítání nutné rezervy (cca 1 centimetr) vás později zbaví obtíží s nepříjemným zadrháváním dveří či zakopáváním o nesprávně umístěné okraje rohožky.

Zajímavý článek:  Víte, jaké výhody má karbonizace? Z vaší domácnosti odstraní až 98 % alergenů

Obojí lze naštěstí s šikovnou pomocí od specialistů vyřešit i v již zaběhnutém provozu. Zakotvení rohože proti zakopávání, speciální výztuže podporující pevnost struktury v místech předpokládaného největšího zatížení rohožky, nebo vytvoření jedinečných barevných kombinací, navozujících v prostoru požadovanou náladu či dojem – to všechno zvládnou profesionálové v oboru na jedničku.

Náš tip: Praktické rohože lze využít ke zvýšení komfortu vašich zaměstnanců. Odlehčí přetěžovaným kloubům a svalům během stání u recepčního pultu či při obsluze strojů – zkrátka všude tam, kde jsou vaši pracovníci nuceni provádět časté drobné pohyby, přispívající k jejich nepohodlí během pracovní doby i po ní.

Údržbu obstarají za vás

Kromě úvodních služeb můžete využít i dalších doprovodných prvků v nabídce. Mezi ty nejoblíbenější patří jednoznačně pravidelné čistění a výměna rohoží v dohodnutém termínu. Vy se nemusíte vůbec o nic starat, stačí pouze určit ideální frekvenci návštěv odrážející vámi požadované hygienické standardy, a nechat vše na odbornících.

A starosti si nemusíte dělat ani s uskladněním sezónních rohoží nebo úpravou čistících zón podle ročních období. Profesionální firmy disponují dostatečnými kapacitami i zázemím pro splnění jakýchkoliv požadavků. Hledáte-li ověřenou společnost s mezinárodními standardy, vsaďte na profesionalitu firmy Lindström s více než 165 lety zkušeností v textilním průmyslu a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *