Víte, jak změnit dodavatele plynu?

Magnascan / Pixabay

Ceny energií, například ceny plynu, jsou jednou z nejvyšších položek na seznamu nákladů, které platíme za domácnost. Přitom by stačilo snížit spotřebu či přejít k jinému dodavateli. A jestli nevíte jak na to, pak jste na tom správném místě, neboť tématem našeho článku je změna dodavatele plynu krok za krokem.

Změna dodavatele plynu krok za krokem

Pokud jste se rozhodli pro změnu dodavatele plynu, pak vás jistě zajímá, jak takovou změnu provést. V první řadě se seznamte s důležitými dokumenty, které budete při změně dodavatele potřebovat. Mezi tyto dokumenty patří informace spotřebiteli, smlouvy, obchodní podmínky a také ceník plynu vybraného produktu. Vraťme si na chvíli k obchodním podmínkám. Jedná se o velmi důležitou součást smlouvy, na kterou mnohdy zapomínáme a kterou velmi často přecházíme. Proto vás chceme upozornit, abyste si je raději pečlivě pročetli.

Potom, co se s dokumenty seznámíte, vyplňte smlouvu o sdružených službách dodávky a odběru zemního plynu vámi vybraného produktu. Dále si nachystejte originál či kopii poslední faktury za plyn od svého současného dodavatele. Jestliže dodáte originál, pak se o něj nemusíte bát, neboť vám bude posléze vrácen. Vše pak odešlete na adresu vámi vybraného dodavatele plynu.

Zajímavý článek:  Při stěhování nezapomeňte na přepis energií

Porovnání cen plynu

Co se pak týče výše uvedeného ceníku produktu, je potřeba dodat, že právě podle ní si můžete vybrat nového dodavatele. Stačí si projet ceníky jednotlivých společností a vytvořit si vlastní porovnání cen plynu, nebo vyhledat nějakou z online kalkulaček, kde je již porovnání ceny plynu vytvořené.

Kde najdete atraktivní nabídku?

V neposlední řadě vás bude určitě zajímat, kde najdete ty nejzajímavější nabídky. Pokud hledat nízkou cenu a příjemné vystupování, pak můžete využít služeb Enra Services s. r. o. Díky porovnání cen plynu si můžete uvěřit, že Enra vám nabídne mnohem nižší ceny než velcí distributoři, jako je RWE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *