Emery Cloth Sandpaper Carpenter  - LeoNeoBoy / Pixabay

Vše pro rychlé a přesné broušení na jednom místě

Brusné pásy nebo archy jsou nezbytným vybavením v každé jen trochu lépe vybavené dílně.  A vůbec nezáleží na tom, zda ji vlastní soukromý kutil či průmyslník s ambicemi. A jak se ve světě broušení správně orientovat, abyste si vždy vybrali správně?

Nabídka brusných komponentů je dnes opravdu široká. Existují například brusné rouno, brusné pásy na kov (ale i jiné materiály), apod. Pojďme se teď na některé oblíbené výrobky podívat trochu blíže.

Když se řeknou brusné archy – co si pod tím představit?

Jde o pomůcku vhodnou zejména pro ruční broušení. Typický brusný arch se skládá z brusného papíru, rouna a plátna. Obvykle má brusnou plochu jen na jedné straně, ovšem na trhu najdeme i modely, u nichž jsou funkční všechny čtyři strany. Obvykle mají samozřejmě jednotlivé plochy různou drsnost, takže si během práce vystačíte jen s jedním jediným pomocníkem. Opadne vám tak hledání toho správného typu v příručním kufříku na nářadí apod. Minimalizujete tak také riziko, že by vám nějaká potřebná zrnitost brusné plochy doma jednoduše chyběla.

Zajímavý článek:  Efektivní uskladnění věcí v domácnosti není složité. Víme, jak na to!

Brusné archy nabízejí velmi jemnou zrnitost vhodnou kupříkladu i pro modeláře nebo aplikaci v jemné mechanice, ale i typy pro plasty, kovy či dřevo.

A co brusné pásy?

Ty lze v zásadě sehnat ve třech provedeních:

  • Brusné pásy na kov,
  • brusné pásy pro dokončování a leštění
  • a brusné pásy z brusného rouna.

Vaše pásová bruska tak bude vždy dělat jen to, co po ní chcete. A nezáleží na tom, zda potřebujete kupříkladu jen dokončit leštění, nebo si opravdu plnohodnotně zabrousit při krocení dřevěného povrchu plného třísek.

Na rozebíratelný suchý spoj si vezměte k ruce zip

Ne vždy se však naše dílenské aktivity omezují jen na broušení. Chcete vytvořit rozebíratelný, přitom však dokonale pevně suchý spoj? Pak vsaďte na praktický 3m suchý zip. Za výhodnou cenu ho společně s mnoha dalším vybavením seženete na stránkách eshop.piskacasyn.cz.

Abrasive Paper Structure Fund  - stux / Pixabay
stux / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *