Vybíráme kvalitní klempíře: Víte, na co se zaměřit a co naopak nepodcenit?

Chceme na koupi ušetřit, a proto nakoupíme výrobek, který nás zaujme svou nízkou cenou. Jaké je ovšem naše rozladění, když si chceme na zakoupené „pochoutce“ pochutnat a ona tak nějak nesplňuje to, co jsme od ní očekávali? Jinak to není ani ve světě řemesel a při výběru řemeslníků. Ve snaze tlačit cenu dolů si nakonec k domu či do bytu přizveme nezodpovědného „fušera“, za jehož práci se musíme ve finále stydět. Abyste podobné scénáře sami nezažívali, máme pro vás několik tipů, jak vybrat kvalitního klempíře a nešlápnout vedle.

Reference jsou základ

Pokud vám někdo ze známých či přátel doporučí kvalitní klempířství České Budějovice a vy máte to štěstí, že v okolí Českých Budějovic opravdu bydlíte, pak máte z poloviny vyhráno. Reference známých, přátel či rodiny, jsou v této oblasti nedocenitelné a při rozhodování vám v mnohém pomohou.

Zajímavý článek:  Čerpejte i vy vodu z vlastního zdroje bez starostí. Pořiďte si domácí vodárnu!

Ptejte se na zkušenosti i kvalifikaci

Ale abyste se neunáhlili, domluvte se se zástupcem společnosti, která má klempířské práce České Budějovice provádět, osobní schůzku. Poptejte se na její historii, tradice, ale i zaměstnance, které ve svých řadách zaměstnává. Informujte se o jejich kvalifikaci, ale i zkušenostech.

Cena (až) na posledním místě

Největší hloupost, kterou můžete při výběru řemeslníka udělat, je porovnávat jednotlivé nabídky podle ceny. Je nutno uvědomit si, že jednotlivé klempířské prvky se liší nejen svou kvalitou, ale též provedením. Přestože by právě cena měla být odrazem proklamované kvality, ne vždy to tak musí být. Proto při výběru zohledňujte cenu jako jeden, nikoli jediný faktor.

Pozor na cenu za dílo

U mnohých firem si můžete nechat vypracovat předběžnou kalkulaci, která by ovšem měla vycházet z osobní návštěvy. Eliminujte tedy ty nabídky, které jsou podezřele nízké, nebo se daná společnost neobtěžuje vaši nemovitost osobně navštívit. V rámci ceny za dílo pak požadujte, aby byla konečná a taková, ve které jsou započítány veškeré náklady na zhotovení.

Kvalitní klempíři s bohatou praxí na vás čekají ve společnosti SH & RP METAL s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *