Vybíráme nábytek do dětského pokoje: 3 rady pro vás!

Polámané končetiny, odřená kolena nebo řezné rány. Víte, o čem je řeč? O nejčastějších nehodách, k nimž dochází u dětí v batolecím a předškolním věku v jejich domácím prostředí. Některé případy končí bohužel tragicky. Jak tomu zabránit? Odpověď je poměrně jednoduchá – přemýšlet při zařizování dětského pokoje a nedělat zásadní chyby, které vedou k nebezpečným a mnohdy i fatálním úrazům.

Rada č 1: Ptejte se po kvalitě

Je úplně jedno, zda vybíráte nábytek pro obývací pokoj nebo dětský nábytek do pokoje vašeho zlatíčka. Protože ze své peněženky vytáhnete nemalý obnos finančních prostředků, chtějte za ně pouze to nejlepší! Snažit se ušetřit na kvalitě nábytku se vám totiž může ve finále nepěkně prodražit. Ačkoli si můžete zpočátku gratulovat k výhodné koupi, poměrně záhy budete s kvalitou nespokojení a opět zamíříte do obchodů v touze přinést si domů kus nábytku, který se bude vyznačovat dlouhou životností.

Zajímavý článek:  Váš průvodce výběrem moderní ložnice

Rada č. 2: Pozor na sklo a ostré hrany

Při výběru nábytku pro dětské pokoje, který bude obývat batole nebo předškolák, dávejte pozor na ostré hrany a prosklené plochy, které se mohou nacházet například ve výplních skříní nebo komod. Takový jeden neopatrný pohyb může nadělat pořádnou neplechu a zranění na sebe nenechá dlouho čekat.

Rada č. 3: Nebezpečné zásuvky

Nebezpečí, které vašim ratolestem hrozí nejen v dětském pokoji, ale také v ostatních místnostech domu či bytu, nese název „elektrický proud“. Aby nedošlo k fatálnímu úrazu, opatřete zásuvky speciálními zátkami, které dítko nedokáže vytáhnout. Zátky je možno pořídit v barvě zásuvky a dnes také s řadou ozdobných doplňků, které se perfektně hodí do dětského pokoje a skvěle doplní i moderní obývací pokoje.

Bohatou nabídku kvalitního nábytku (nejen) do dětského pokoje naleznete v e-shopu www.nabytekmax.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *