Air Conditioner Ac Cool Cooling  - mstlion / Pixabay

Vybíráte klimatizaci? Řiďte se zejména velikostí prostoru

První nákup klimatizace nám obvykle připadá velmi složitý. Ale nemusí tomu tak být, pokud ze svého hledáčku odstraníte všechny „vychytávky“ a pro začátek se soustředíte na to, co je opravdu důležité.

Řeč je zejména o velikosti klimatizovaného prostoru a také o počtu osob, jež se v něm budou zdržovat. To jsou klíčové parametry, bez nichž bude správný výběr klimatizace do bytu či kanceláře spíše sledem náhodných kroků, než skutečně kvalitně provedeným rozhodnutím.

Kolik tepla generuje jeden člověk?

Možná vás to překvapí, ale lidské tělo dokáže vydávat asi 100 W tepla. A to není právě málo, zvláště když se počet lidí v místnosti násobí. Výběr klimatizace do domu a například konferenčních prostor proto rozhodně není stejný. Ve druhém případě musíte na každých 10 osob v prostoru zvýšit zamýšlený výkon klimatizace o rovný 1 kW!

Zjistěte si, jak velký prostor máte

„Chci klimatizovat středně velký rodinný dům.“ Ano, právě s takovým požadavkem se prodejci klimatizací často setkávají. Ne, bohužel nejsou kouzelníci a nedokáží jen z vašeho nadšeného výrazu určit, jak rozlehlý ten váš „středně velký dům“ je. Takže ještě před návštěvou prodejny vezměte do ruky jednotlivé plány místností a počítejte. Můžete vycházet z tohoto vzorce:

  • klimatizace o výkonu 1,5 kW – do 37 m3,
  • klimatizace o výkonu 2,0 kW – do 50 m3,
  • klimatizace o výkonu 2,5 kW – do 65 m3,
  • klimatizace o výkonu 3,5 kW – do 90 m3,
  • klimatizace o výkonu 5,0 kW – do 140 m3,
  • klimatizace o výkonu 7,0 kW – do 200 m3.

Zvažte i multifunkční řešení

Chcete se v létě ochladit a v zimě zahřát? Pak se vám určitě vyplatí zvolit sice o něco dražší, ale ve výsledku o to úspornější zařízení, které zvládne obojí. A záleží samozřejmě také na značce. Ty nejlepší vám nabídnou klimatizace Brno Encofa.cz. A to včetně odborné montáže a záručního i pozáručního servisu.

A chcete-li se při výběru klimatizace posunout dál, než jen na nutné minimum, nechte si od zdejších specialistů představit moderní kousky a nápaditá řešení, které do vašeho domova přinesou tu správnou a především plnohodnotnou tepelnou pohodu v jakémkoliv ročním období.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *