Wall Stone Orange Plaster Cement  - Engin_Akyurt / Pixabay

Znáte samočistící omítky? O jejich krásný vzhled se postará třeba déšť

Máte v plánu renovaci omítek, ale rádi byste vsadili na takové, které udrží vaši fasádu dlouho v perfektním stavu? Máme pro vás tip na šikovné druhy s progresivním samočistícím efektem.

A poradíme vám také, kdo vám s jejich aplikací pomůže. Firma STAVBY JEŽEK s.r.o. se zabývá výstavbou a rekonstrukcí zejména rodinných domů. A se vším okolo fasád si tak hravě poradí. Zateplujete nebo renovujete? Ráda vám vyjde vstříc.

Strojní omítky a jejich možnosti

Ale vraťme se zpátky k exteriérovým úpravám. Moderní strojní omítky jsou dostupné hned ve dvou typech:

  • samočistící omítky určené do exteriéru,
  • termoizolační omítky, vhodné pro každý typ budovy.

Zaujaly vás samočistící venkovní omítky? Jejich paropropustné a voděodolné vlastnosti si vezmou vaši fasádu pod ochranná křídla. Na údržbu nejsou náročné, a to díky svému progresivnímu samočistícímu efektu. Neporostou na nich žádné houby, mechy ani plísně a jakékoliv znečištění odstraní běžný déšť. To se odráží samozřejmě i na jejich dlouhé životnosti. Potěší vás i nízké pořizovací náklady a pestrá paleta dostupných barev.

Jde vám spíše o zvýšení tepelné izolace budovy? Pak se zaměřte na druhý typ omítek. Ty jsou postaveny na bázi minerálních plniv, vápna, cementu a perlitu. Fasádu zateplí, aniž by ji nadměrně zatěžovaly. Nepraskají ani ve větších vrstvách a nabídnou i vysokou propustnost vodních par.

Hodí se i do interiéru

A máme pro vás ještě jeden tip – sádrové omítky alias stěrky, určené pro příjemné bydlení. Jejich schopnost regulace vlhkosti přispívá k příjemnému klimatu v jednotlivých místnostech. Jde o podobný princip, jaký nabízí dřevo v dřevostavbách. Je-li vzdušné vlhkosti dostatek, omítka ji absorbuje, aby ji později během sušších období opět uvolnila.

Oceníte i její skvěle estetické a dekorativní vlastnosti i možnost jejich aplikace na téměř jakýkoli podklad. Chcete vědět víc? Prohlédněte si je u firmy www.stavbyjezek.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *