Zahrada bez zakrývací plachty? To by byla škoda

Jde o vcelku nenápadný doplněk, přesto však zvládne zastat velké množství rolí. Krycí, případně také zakrývací plachty, ochrání váš majetek, dodají vám soukromí a sníží prašnost od cesty nebo v okolí stavby. Pojďte se podívat, co je na našem trhu k mání a jak si z široké nabídky vybrat.

Ochrana majetku hraje vždy prim

Kvalitní krycí plachty s oky jsou vždy vyrobeny z velmi odolného materiálu, který se vyznačuje skvělou cenovou dostupností a vysokou odolností. Nejsou těžké (kvůli snadné manipulaci), ale přitom si poradí s počasím i mechanickým poškozením. Nejlepším vodítkem pro výběr je gramáž – chtějte 150 – 200 gramů na metr čtvereční. Takovou plachtu nezaskočí:

  • UV záření,
  • tuhé mrazy ani vysoké teploty (-40 až 60°C),
  • sníh,
  • voda
  • ani prach.

Své uplatnění najdou krycí plachty zejména jako ochrana před počasím u vašeho majetku: zahradní nábytek, pískoviště, dřevo, zahradní technika – to vše udrží v bezpečí. A snadno je uchytíte opravdu kamkoliv díky praktickým okům.

Víc než jenom ochrana

Ovšem tento šikovný doplněk lze za pomoci lan rovněž sešít dohromady, a vytvořit tak prakticky neomezenou plochu. A co s ní dál? To záleží jen na vaší fantazii. Předělit zahradu či vytvořit obří párty stan mezi korunami stromů bude jen otázkou minut. Ochrání a zastíní v rekordním čase.

Poslouží i krátkodobě – třeba jako přechodné krytí mladých sazenic, zakrytí lešení při rekonstrukci nebo ochrana proti zvědavým očím sousedů. Díky pestré barevné škále lze snadno vybrat takovou plachtu, která rychle splyne s okolím a vytvoří vám na zahradě či na dvorku pořádnou porci soukromí.

Chtějte českou kvalitu

Nákup z Číny vzhledem k pochybnostem o použitých materiálech nedoporučujeme. Sázkou na jistotu bude naopak český výrobce – firma Plachty Štěpáník sídlící ve Zlínském kraji ve Chvalčově. Na našem trhu působí už od roku 1995 a v oboru má velké množství zkušeností. Vyberte si svou ideální plachtu na www.peplachty.cz nebo si ji nechte ušít přímo na míru!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *