Zahrada bez zakrývací plachty? To by byla škoda

Jde o vcelku nenápadný doplněk, přesto však zvládne zastat velké množství rolí. Krycí, případně také zakrývací plachty, ochrání váš majetek, dodají vám soukromí a sníží prašnost od cesty nebo v okolí stavby. Pojďte se podívat, co je na našem trhu k mání a jak si z široké nabídky vybrat.

Ochrana majetku hraje vždy prim

Kvalitní krycí plachty s oky jsou vždy vyrobeny z velmi odolného materiálu, který se vyznačuje skvělou cenovou dostupností a vysokou odolností. Nejsou těžké (kvůli snadné manipulaci), ale přitom si poradí s počasím i mechanickým poškozením. Nejlepším vodítkem pro výběr je gramáž – chtějte 150 – 200 gramů na metr čtvereční. Takovou plachtu nezaskočí:

  • UV záření,
  • tuhé mrazy ani vysoké teploty (-40 až 60°C),
  • sníh,
  • voda
  • ani prach.

Své uplatnění najdou krycí plachty zejména jako ochrana před počasím u vašeho majetku: zahradní nábytek, pískoviště, dřevo, zahradní technika – to vše udrží v bezpečí. A snadno je uchytíte opravdu kamkoliv díky praktickým okům.

Víc než jenom ochrana

Ovšem tento šikovný doplněk lze za pomoci lan rovněž sešít dohromady, a vytvořit tak prakticky neomezenou plochu. A co s ní dál? To záleží jen na vaší fantazii. Předělit zahradu či vytvořit obří párty stan mezi korunami stromů bude jen otázkou minut. Ochrání a zastíní v rekordním čase.

Poslouží i krátkodobě – třeba jako přechodné krytí mladých sazenic, zakrytí lešení při rekonstrukci nebo ochrana proti zvědavým očím sousedů. Díky pestré barevné škále lze snadno vybrat takovou plachtu, která rychle splyne s okolím a vytvoří vám na zahradě či na dvorku pořádnou porci soukromí.

Chtějte českou kvalitu

Nákup z Číny vzhledem k pochybnostem o použitých materiálech nedoporučujeme. Sázkou na jistotu bude naopak český výrobce – firma Plachty Štěpáník sídlící ve Zlínském kraji ve Chvalčově. Na našem trhu působí už od roku 1995 a v oboru má velké množství zkušeností. Vyberte si svou ideální plachtu na www.peplachty.cz nebo si ji nechte ušít přímo na míru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *