Jak zajistit bezpečnost na stavbě?

Práce ve stavebnictví patří k velmi rizikovým pracovním oborům. Český statistický úřad uvádí, že za jedno pololetí roku 2016 skončilo v pracovní neschopnosti více jak 1 500 stavebních dělníků. Nejen statistiky jsou však důvodem pro zvýšení bezpečnosti na staveništi. Pojďme se proto společně podívat, jak ochránit zdraví sebe a svých zaměstnanců.

Stavba – nebezpečí na každém kroku

Ať už se na stavbě pohybujete dennodenně již několik let, nebo se své vlastní stavbě věnujete pár dnů v týdnu, jistě jste již pochopili, že se nejedná o bezpečnou a pohodlnou činnost. Ba naopak práce na stavbě mnohdy připomíná adrenalinový zážitek s nástrahami na každém kroku. Nejen z toho důvodu je právě stavebnictví často vyhledávaným a probíraným tématem v oblasti tzv. BOZP, tedy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Technické normy, jakožto předpisy pro stavebníky a stavební dělníky, zaměstnavatele a zaměstnance v této oblasti závazné, představují bohatý zdroj pravidel, ve kterých není zrovna snadné se vyznat. Na druhou stranu jedno je však jednoduché, součást výbavy pracovníka na stavbě představuje reflexní vesta.

Proč zrovna reflexní vesta?

Možná se ptáte, proč zrovna reflexní vesty by měly být tím prostředkem bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který patří mezi ty povinné. Důvodů je několik. V prvé řadě reflexní prvky, jimiž kvalitní reflexní vesty disponují, září za šera i za tmy do dálky tak, že dělník je vidět i na několik desítek metrů. Reflexní vesty jsou navíc účinným ochranným prvkem i za nepříznivého počasí, například za deště či mlhy, neboť i v takto ztížené viditelnosti plní reflexní prvky stále svoji funkci. Další výhodou tohoto prvku BOZP je komfort jejich užívání. Kvalitní reflexní vesta totiž nijak nezatěžuje svého nositele. To znamená, že se jedná o prostředek ochrany, který nijak neomezuje při práci, je pohodlný a zajišťuje volný pohyb stavebníků.

Zajímavý článek:  Reflexní vesty pro bezpečnou práci i volný čas

Kde ještě vám reflexní vesta poslouží?

Reflexní vesta však dobře poslouží i na mnoha jiných místech. Jedná se o velice efektivní prvek ochrany, který má využití například na pozemních komunikacích či u malých dětí.

Pokud o pořízení reflexní vesty přemýšlíte i vy, pak můžete navštívit internetový obchod altima.cz, kde najdete kvalitu za dobrou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *