Bezpečnost práce i v neideálních podmínkách zajistí ochranné prvky

Jste si vědomi toho, že vaši zaměstnanci často pracují v terénu, kde nemáte kontrolu nad zabezpečením jejich okolí? A co takhle ochrana vašeho majetku i v situacích, které se na první pohled zdají beznadějné?

Řešení samozřejmě existuje, i když bude z vaší strany vyžadovat trochu času a invence. Tak třeba při práci na chodníku se vám rozhodně budou hodit roztažitelné bezpečnostní zábrany, vymezovací sloupky, nejrůznější mobilní bariéry a další ochranné prvky. Pamatujte si, že nechráníte jen zdraví svých zaměstnanců, ale také náhodných kolemjdoucích. Můžete se tak vyhnout žalobám za nechtěné ublížení na zdraví, jež se v poslední době množí nevídanou rychlostí. Vždy proto volte ochranné zábrany a další prvky s výraznými barvami a reflexními plochami, které nelze přehlédnout ani při zhoršené viditelnosti během nepříznivého počasí nebo pozdních nočních hodin.

Ochraňte nejen své zaměstnance, ale také svůj majetek

Jsou nedílnou součástí vašeho podnikání prostory podzemních garáží? Pak jste si určitě všimli, že poslední dobou se jejich vnitřní prostor a uspořádání nezdají zdaleka tak velkorysé, jako tomu bylo v minulosti. Stačí dvě velká SUV a problém může být na světě. Obyčejná ochrana zdí vám poté nepomůže, zvláště poničí-li si o ně řidič svou karoserii.

A jak se vyhnout problémům? Řešením může být ochrana stěn ve formě speciálních profilů a flexibilních prvků, jež odstíní jakékoliv nárazy a přitom při zběžném kontaktu okolní předměty v žádném případě nepoškodí. Vybírat můžete z elastických i plastových pásů, které navíc i dobře vypadají. Celý prostor tak rázem bude působit profesionálněji a vy se rovněž vyhnete častým nutným opravám oprýskané zdi nebo otlučených rohů.

Pomoc hledejte u odborníků

Hledáte více možností, jak ochránit motoristy a další veřejnost před škodami na zdraví či majetku? Seznamte se se specializovaným portfoliem produktů na stránkách Vmbal.cz. Nechte si poradit od profesionálů a získejte pro svou firmu opravdu jen to nejlepší!

Jak zajistit bezpečnost na stavbě?

Práce ve stavebnictví patří k velmi rizikovým pracovním oborům. Český statistický úřad uvádí, že za jedno pololetí roku 2016 skončilo v pracovní neschopnosti více jak 1 500 stavebních dělníků. Nejen statistiky jsou však důvodem pro zvýšení bezpečnosti na staveništi. Pojďme se proto společně podívat, jak ochránit zdraví sebe a svých zaměstnanců.

Stavba – nebezpečí na každém kroku

Ať už se na stavbě pohybujete dennodenně již několik let, nebo se své vlastní stavbě věnujete pár dnů v týdnu, jistě jste již pochopili, že se nejedná o bezpečnou a pohodlnou činnost. Ba naopak práce na stavbě mnohdy připomíná adrenalinový zážitek s nástrahami na každém kroku. Nejen z toho důvodu je právě stavebnictví často vyhledávaným a probíraným tématem v oblasti tzv. BOZP, tedy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Technické normy, jakožto předpisy pro stavebníky a stavební dělníky, zaměstnavatele a zaměstnance v této oblasti závazné, představují bohatý zdroj pravidel, ve kterých není zrovna snadné se vyznat. Na druhou stranu jedno je však jednoduché, součást výbavy pracovníka na stavbě představuje reflexní vesta.

Proč zrovna reflexní vesta?

Možná se ptáte, proč zrovna reflexní vesty by měly být tím prostředkem bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který patří mezi ty povinné. Důvodů je několik. V prvé řadě reflexní prvky, jimiž kvalitní reflexní vesty disponují, září za šera i za tmy do dálky tak, že dělník je vidět i na několik desítek metrů. Reflexní vesty jsou navíc účinným ochranným prvkem i za nepříznivého počasí, například za deště či mlhy, neboť i v takto ztížené viditelnosti plní reflexní prvky stále svoji funkci. Další výhodou tohoto prvku BOZP je komfort jejich užívání. Kvalitní reflexní vesta totiž nijak nezatěžuje svého nositele. To znamená, že se jedná o prostředek ochrany, který nijak neomezuje při práci, je pohodlný a zajišťuje volný pohyb stavebníků.

Kde ještě vám reflexní vesta poslouží?

Reflexní vesta však dobře poslouží i na mnoha jiných místech. Jedná se o velice efektivní prvek ochrany, který má využití například na pozemních komunikacích či u malých dětí.

Pokud o pořízení reflexní vesty přemýšlíte i vy, pak můžete navštívit internetový obchod altima.cz, kde najdete kvalitu za dobrou cenu.

Ochranné pracovní pomůcky

Ochranné pracovní pomůcky nejen do zaměstnání

Každý z nás bere používání ochranných pracovních pomůcek v zaměstnání jako samozřejmost, ať už jako ochranu před znečištěním či samotnému úrazu.

V domácím prostředí jsou však tyto pomůcky často podceňovány. Může pak dojít k pracovnímu úrazu či poškození zdraví častěji, než je tomu v zaměstnání, kde jsou tyto pomůcky povinné. Nebojte se proto investovat a zlepšete tak ochranu Vašeho zdraví.

Základem je kvalitní pracovní oděv

Kvalitní pracovní oděvy jsou takové, které Vám dobře sedí, cítíte se v nich pohodlně a hlavně jsou pevné. Podle typu zaměstnání či domácí práce, si na trhu můžete vybrat z široké nabídky druhů. Ať už od klasických „modráků“ po různé typy moderních „montérek“ které díky svým vychytávkám uspokojí každého kutila či řemeslníka. Pracovní oblečení se využívá především jako ochrana trupu před znečištěním a drobným oděrkám.

Rukavice jsou třeba

Nezapomínejte ani na své ruce. Pracujete -li, ať už jako řemeslník na stavbě, či jako úředník při práci na počítači, ochrana rukou je vždy důležitá. K tomu Vám poslouží pracovní rukavice, které jsou na trhu k dostání v hojném množství typů i barev. Jsou to například gumové, plátěné či kombinované a při práci s vrtačkou či sbíječkou oceníte také antivibrační. Pracovní rukavice jsou samozřejmostí každého kutila i profesionála.

Boty do roboty

Pracovní obuv si vybírejte velmi pečlivě. Musí dobře sedět a měli byste se v nich cítit pohodlně tak, aby Vás nikde netlačily či dřely, protože tento fakt, by pak mohl později hodně znepříjemnit Vaši pracovní činnost. Berte ale v potaz, že některé kožené pracovní boty se musí nejprve „rozchodit“ a až pak dokonale sednou na Vaši nohu. Na stavbu či do náročnějšího terénu je vhodná uzavřená a pevná obuv, zatímco na zahradu postačí boty lehčí a pružnější. Pracovní obuv nemusí být nezbytně poslední výkřik dnešní módy.

Ochrana očí

K našim nejzranitelnějším orgánům patří oči, proto byste je měli i patřičně chránit. Při nenáročných činnostech postačí obyčejné sluneční brýle, avšak při sváření či při práci s křovinořezem sáhneme po speciálních brýlích k tomu určených. Brýle, jako nezbytnou součást ochrany očí preferujeme především při práci s chemikáliemi, nebezpečnými látkami a tam kde mohou kusy materiálu odlétat.

I uši musíme chránit

Především v hlučném pracovním prostředí si Vaše uši zaslouží ochranu. Dlouhodobá expozice nadměrného hluku vede k trvalému poškození sluchu. Jednoduchou aplikací ušních špuntů či vatiček, docílíte dostatečné ochrany Vašeho sluchu. Použít můžete i méně pohodlnou variantu, jako jsou sluchátkové chrániče. Pokračování článku