4 rady a tipy, jak vybrat paletový vozík

4 rady a tipy, jak vybrat paletový vozík

Paletový vozík nalezne uplatnění v mnohých profesích a oborech. Protože ovšem nejde o pracanta, kterého byste pořídili „za pár šupů“, je dobré vědět, jak si počínat před samotným nákupem. Máme pro vás hned 4 tipy, které vás provedou celým procesem výběru a následného nákupu paletového vozíku.

Tip č. 1: Nosnost paletového vozíku

Na našem trhu existuje nepřeberné množství paletových vozíků. Pro lepší orientaci se tyto vozíky sdružují do hmotnostních tříd. Podle toho, k jakému účelu bude vozík sloužit, je potřeba vybírat jeho nosnost. Základní nosnosti paletových vozíků jsou: 500kg, 1000kg, 2000kg a 3000kg. Výjimku v tomto případě tvoří pouze paletové vozíky skládací, kde je na prvním místě mobilita nikoli nosnost vozíku.

Tip č. 2: Zvolte správný druh

Kromě nosnosti je potřeba počítat také s následným využitím paletových vozíků v provozovnách, v nichž naleznou uplatnění. Zde se tedy dostáváme k jednotlivým druhům „paleťáků“. Na výběr máte vozíky s dlouhými či krátkými vidlicemi, vozíky s vidlicemi širokými či úzkými nebo takové, jejichž vidlice jsou pokovované či nerezové.

Zajímavý článek:  Není podlaha jako podlaha: Víte, kterou zvolit do interiéru?

Tip č. 3: Kolečka vozíku nepodceňujte

Také kolečka paletových vozíků se liší svým provedením i materiály, z nichž jsou vyrobeny. V zásadě rozlišujeme paletové vozíky s gumovými koly, polyuretanovými koly nebo vozíky s nylonovými koly. Gumová kola nejsou vhodná pro hladké rovné povrchy, polyuretanová kola jsou pro tyto povrchy vhodná, navíc jsou také pevná, nosná a mají dlouhou životnost. Nylonová kola jsou naopak velmi tvrdá a svých kvalit dosahují na rozmanitých površích.

Tip č. 4: Cena vozíku až na posledním místě

Paletové vozíky nevybírejte primárně podle ceny. Ta by měla být při výběru jedním nikoli jediným parametrem. Raději zohledněte přednosti a materiály vybraného vozíku, jeho nosnost a další výše uvedené vlastnosti a poté se až zajímejte o cenovou kategorii. Chcete-li na nákupu doopravdy ušetřit, zaměřte se na paletový vozík bazar a firmu semath.cz, která nabízí nejen nové, ale i použité paletové vozíky za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *