Zaměření stavby, aneb při jaké příležitosti využijete práce geodetů?

Potřeba zaměřování pozemků nebo staveb je častější, než se může zdát. Bude se vám hodit při kolaudaci i jako nezbytný dokument pro schválení úvěru. Zajímá vás, co všechno moderní geodeti zvládnou, a v čem vám usnadní práci?

Kvalitní geodetické práce by měly probíhat za pomoci moderní techniky s pomocí kvalitních grafických programů určených pro elektronické zpracování dat. Ideální je možnost výběru z těch nejoblíbenějších digitálních formátů (DWG, DXF, DGN, PDF), s nimiž si porozumí jakýkoli projektant.

Potřebujete služby projektanta? Ověřte si to!

Zaměření pozemku trvá jen chvíli, mnohem náročnější je právě následné vyhodnocení dat. S metrem a ochotnými kamarády si proto zcela jistě neporadíte. A kdy tedy šikovného geodeta zavolat?

  • při kolaudaci,
  • při  žádosti o úvěr na zaměřovaný objekt,
  • kvůli zápisu pozemku do katastru nemovitostí,
  • při rozdělení parcel, apod.

Pokud si potřebujete o rozměrech a orientaci pozemku udělat opravdu dokonalou představu, popřemýšlejte i nad 3D zobrazením, které se může stát důležitým výchozím bodem třeba při plánování stavby v kopci nebo jiných nestandardních projektech.

Zajímavý článek:  Zaměřte svůj pozemek s Geocentrem

Věcné břemeno a geometrický plán

Uvažujete, že část zahrady už teď darujete vnoučatům, nebo necháte zapsat cestu vedoucí k sousedově garáži jako věcné břemeno? Možná vás to překvapí, ale i tady je nutný přesný geometrický plán se vším všudy.

Udělejte z povinnosti svou výhodu

Najít spolehlivou geodetickou firmu dá trochu práce, tak proč ji nezúročit? Najděte si odborníky, kteří mají ve svém portfoliu i inženýring. A o co jde? O nic menšího, než zajištění kompletní inženýrské činnosti ve výstavbě – tedy hlavně úřednické kolečko, vyžadující vyjádření a stanoviska orgánů státní správy a správců inženýrských sítí, kolaudační řízení včetně vkladu do katastru nemovitostí apod.

Profesionálové už vědí, co a jak, takže vše bude vyřízeno rychle a bez chyb. A cena? Není vysoká a navíc si stačí spočítat, kolik peněz „ušetříte“ jednoduše tím, že si nebudete brát v práci volno několikrát do měsíce kvůli nepřívětivým úředním hodinám. A to se určitě vyplatí, co říkáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *