Sklad

Zefektivněte procesy ve vašem skladu

Martinelle / Pixabay

Pokud se témata točí kolem interiérů, ne vždy to musí znamenat, že pouze kolem těch bytových. Mnoho z nás totiž může podnikat třeba ve výrobě, v obchodě, nebo v oblasti skladování a dopravy zboží. V takových případech samozřejmě potřebujeme dostatečně velké skladové prostory. A jak v nich zefektivnit práci a zvládnout všechny procesy, to si nyní nastíníme.

Správné ukládání je základ

To hlavní, co by s provozem skladu mělo souviset, to je systém. Měli bychom tedy za všech okolností vědět, co najdeme na kterém místě a jak to rychle přepravit třeba na expedici. A k tomu nám mohou sloužit i pomocníci, jako:

  • Ruční paletizační vozík
  • Elektrický paletizační vozík
  • Vysokozdvižný vozík

Bez poslední varianty se obejdete jenom těžko, a to ve chvíli, kdy své zboží nepočítáte na kusy, ale na palety. A jelikož nabízíme bazar s vysokozdvižnými vozíky, můžete jich za nízkou cenu pořídit více a tak je mít k dispozici pro každého zaměstnance. Naskladňování a vyskladňování tak bude rychlejší, než kdy předtím.

Zajímavý článek:  Kompletní záběr nejen ze světa ocele, to je doménou známého ostravského giganta

Perfektně propracovaná administrativa

S provozem skladu ale souvisí i administrativa. Nejenom, že musíte mít o každém zboží přehled, ale musíte mít přehled i o jeho pohybu. Ideální jsou dnes různé elektronické čtečky, díky kterým přesně víte, co se s jakým zbožím děje.

Rychlá nakládka i vykládka

Zpět ale k manipulaci se zbožím, jelikož aby vše fungovalo, musíte velmi dobře vyložit kamiony, které zboží přivezou, ale i naložit ty, které ho odvážejí. V takovém případě může pomoci přehled produktů Jungheinrich, jelikož manipulační technika dodávaná touto firmou je skutečnou špičkou na našem trhu. A to ať už hledáte skutečně cokoliv.

Dobří zaměstnanci

Co jsme si nechali na konec, to jsou samozřejmě vaši zaměstnanci. I pokud máte všechny procesy dokonale vyladěné, jejich lenost může dokonale zhatit všechny vaše snahy o systém. A co dělat v takovém případě? Vyhodit je a najmout nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *