4 nejčastější chyby, kterých se dopouštíte pří výběru nové sedačky

4 nejčastější chyby, kterých se dopouštíte pří výběru nové sedačky

Výběr nové sedačky dává řadě z nás zabrat. Jak ji vybrat, aby v místnosti nepůsobila „jako pěst na oko“? Jaký tvar a barevnost zvolit? Jak se zorientovat v jednotlivých modelech a co potahy? Je potřeba jim věnovat zvláštní pozornost? Máme pro vás rovnou 4 chyby, které při výběru sedačky a křesel pravidelně děláte.

Chyba č. 1: Špatně zvolený typ sedačky

Taková sedačka nemusí být pouze do klasického „elka“. Sehnat můžete i sedačky, připomínající svým tvarem písmeno „E“ nebo sedačky, které naleznou uplatnění zejména v menších bytech či garsoniérách. Ty zase naopak připomínají písmeno „I“. Pokud tedy máte pro sedačku dostatek místa, doporučujeme zakoupit první či druhý zmíněný model. V případě třetího je dobré, pokud sedačku doplníte třeba ještě o samostatné křeslo.

Chyba č. 2: Prosazujete rozkládací model za každou cenu

Jasně, když k vám zavítá návštěva a zdrží se do pozdních večerních či dokonce nočních hodin, pravděpodobně ji už domů nepošlete. Pro tyto případy je fajn, pokud máte rozkládací gauč či sedačku. Mějte ale na paměti, že většina rozkládacích modelů postrádá dostatečný komfort, který je typický pro sedačky nerozkládací.

Zajímavý článek:  Výběr nové sedací soupravy? Chybujeme ve výběru tvrdosti i ladění s podlahou

Chyba č. 3: Nevhodný materiál a špatná barevnost

Sedací souprava by měla být dominantou obývacího pokoje. Neměla by však žádným způsobem narušit jeho ráz a koncepci.  U většiny firem si můžete vybrat potah z bohatého vzorníku. Vždy ale přizpůsobte jeho barevnost interiéru a nábytku, který se v něm nachází. Na materiálech také nešetřete. Ve finále vás totiž taková úspora může přijít nepěkně draho.

Chyba č. 4: Zapomínáte na doplňky

Polštářky, taburetky nebo malá křesílka – ty v řadě českých domácností bohužel nenajdete. Přitom je to obrovská škoda. Barevný potah se může za malou chvíli okoukat, proto je dobré jej oživit třeba právě menšími polštářky či dalšími doplňky. Jejich pořízení vás rozhodně nezruinuje a bude vypadat velmi efektně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *