House Roof Car Parking Garage  - Donosos / Pixabay

Jak správně vybrat garážová vrata?

Pokud zařizujete novou garáž, neměli byste zapomenout na správný výběr garážových vrat. Ty vám totiž zaručí nejen komfort při parkování, ale i bezpečnost vašeho automobilu a dalších cenností, které v garáži uchováváte.

Kvalitní materiál je základ

Pokud chcete, aby vám vaše garážová vrata sloužila, co nejdéle, měli byste se zaměřit především na materiály, ze kterých jsou vyrobená. Nejlepší volbou jsou nepochybně ocel, která disponuje skvělými vlastnostmi a nabízí vysokou odolnost a pevnost.

Řešit byste však měli i kvalitní povrchovou úpravu, která vám zajistí dlouhou životnost vrat. Důležité je, aby byly ochráněny nejen před případným poškrábáním, ale i vnějšími vlivy, které během roku mohou mít různou podobu.

Garážová vrata vybírejte podle typu otevírání

Garážová vrata byste měli vybírat především podle typu jejích otevírání, které by mělo odpovídat možnostem vaší garáže, ale i vašim požadavkům na funkčnost.

Zajímavý článek:  Jak na výběr garážových vrat? Praktické tipy uvnitř článku!

Rolovací vrata

Jedním z nejpoužívanějších tipů vrat jsou rolovací vrata, která nezabírají tolik místa a jejich instalace není tak náročná.

Sekční vrata

Sekční vrata získaly svůj název podle systému, kdy se při zavírání po sekcích zajíždí do stropu. Navíc disponují i skvělou protihlukovou a tepelnou izolací.

Dvoukřídlá vrata

Pomyslnou klasikou jsou dvoukřídlá vrata, pro která však potřebujete mít před garáží dostatek prostoru. Na druhou stranu mohou být i skvělým designovým prvkem.

Výklopná vrata

Základním typem jsou výklopná vrata, která se velmi podobají sekčním vratům, kdy jsou podobně jako ony zasouvány při otevírání do stropu.

Dbejte na svoje pohodlí

Kromě funkčnosti byste se měli zaměřit i na svoje pohodlí, kterého si můžete dopřát prostřednictvím jednoduchého ovládání garážových vrat. Nejrozšířenější a nejoblíbenější variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače, díky kterému můžete vrata kdykoli otevřít či zavřít přímo z interiéru svého automobilu. Pro větší bezpečnost můžete zvolit i čipovou kartu, kterou budete vlastnit pouze vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *